Rozrywka

Letnie Igrzyska Olimpijskie 2020 w Tokio

Letnie Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020 zostały przełożone o rok z powodu pandemii koronawirusa.

Nowy harmonogram przewiduje że Igrzyska Olimpijskie w Tokio rozpoczną się 21 lipca, wówczas odbędą się pierwsze mecze, natomiast zakończenie olimpiady przewidziane jest na 8 sierpnia 2021 r. To już drugi raz, kiedy Tokio jest gospodarzem Igrzysk Olimpijskich. Od 1896 roku Letnie Igrzyska Olimpijskie odbywają się oficjalnie co cztery lata, jednak z powodu wojen nie zorganizowano trzech Letnich Igrzysk Olimpijskich 1916 Berlin, 1940 Helsinki, 1944 Londyn.

Letnie Igrzyska Olimpijskie 2020 w Tokio

Igrzyska Olimpijskie w dobie pandemii

Igrzyska Olimpijskie w Tokio to drugie letnie igrzyska olimpijskie w Azji w XXI wieku. Letnie Igrzyska Olimpijskie odbyły się dwukrotnie w Europie XXI wieku 2004 Ateny w Grecji i 2012 Londyn w Wielkiej Brytanii, raz w Australii, 2000 Sydney, raz w Ameryce Południowej, 2016 Rio de Janeiro w Brazylii i raz w Azji 2008 Pekin w Chinach. Po Igrzyskach Olimpijskich w Tokio igrzyska powrócą do Europy, gdy letnie igrzyska olimpijskie w 2024 r. odbędą się w Paryżu we Francji. Igrzyska 2028 odbywają się w Los Angeles w USA. Tak więc Letnie Igrzyska Olimpijskie wracają do Ameryki Północnej po 22 latach.

Igrzyska Olimpijskie w Tokio zostały przesunięte z roku 2020 na rok 2021 ze względu na pandemię koronawirusa, z pewnością wpływ na to miała niepewność co do rozwoju pandemii, obecnie wprowadzany jest specjalny reżim sanitarny który pozwoli na zachowanie bezpieczeństwa. Będą to niestety Igrzyska Olimpijskie które odbędą się bez kibiców, warto zwrócić uwagę iż bardzo duża ilość uczestników, sportowców, działaczy sportowych, trenerów, lekarzy sprawi i służby japońskie będą miały wiele pracy. Będzie wykonywanych wiele testów także zawodów, tak aby zadbać o bezpieczeństwo wszystkich uczestników.

Naturalnie będziemy mogli liczyć także na emocjonujące zmagania polskich sportowców, warto zatem sprawdzać terminarz, Polacy wystąpią w bardzo wielu różnych dyscyplinach sportowych, mamy również szansę na medale. Zatem bardzo fascynująca a może okazać się olimpiada 2021 terminarz spotkań z pewnością znajdziemy w internecie, będziemy mogli zatem sprawdzić kiedy polscy sportowcy będą brali udział. Z pewnością warto zwrócić uwagę także na różnicę czasu która wynosi 7 godzin dlatego też jeżeli chcemy obejrzeć zmagania powinniśmy z pewnością wstać rano.