Biznes

Typy krajowych parkietów i ich właściwości

W Polsce na rynku materiałów wykorzystywanych do wykończeń, remontów i prac budowlanych można znaleźć wiele przydatnych i interesujących produktów.

Wśród nich dostępne są między innymi parkiety wykonane z drewna. Spore grono osób podejmuje decyzje o wyborze drewna egzotycznego, które jest bardzo trwałe i prezentuje się niezwykle atrakcyjnie. Warto jednak pamiętać o tym, że na terenie Polski można również pozyskiwać wiele rodzajów drewna krajowego. Takie materiały również charakteryzują się licznymi atutami oraz oferują bardzo wiele, jeśli chodzi o solidność, funkcjonalność i atrakcyjny wygląd.

Typy krajowych parkietów i ich właściwości

Najbardziej powszechne parkiety krajowe

Jeśli chodzi o drewno krajowe to aktualnie dostępnych jest bardzo wiele gatunków tego materiału. Jednym z polecanych produktów jest drewno jesionowe stosowane w różnorodnych stylizacjach i wykończeniach podłóg. Podłoże wykonane z takiego drewna posiada wyraźne włókna oraz jasną barwę. Takie rozwiązanie jest niezwykle estetyczne oraz funkcjonalne i świetnie komponuje się z normalnymi klepkami wykorzystywanymi w parkietach. Jasna barwa sprawia, że parkiety na bazie drewna jesionowego doskonale komponują się ze stylem skandynawskim i innymi stylizacjami.

Nie należy też zapominać o parkietach wytwarzanych na bazie drewna dębowego. Jest to materiał prezentujący się bardzo elegancko, a dzięki swojej naturalnej trwałości, charakteryzuje się dużą odpornością na uszkodzenie oraz różnorodne czynniki doprowadzające do zużycia. Twardy materiał dębowy jest odporny na ścieranie czy też szkodliwe działanie wody i wilgoci. Innym ciekawym produktem jest drewno klonowe, które również prezentuje się bardzo atrakcyjnie i spełnia rygorystyczne wymagania z zakresu trwałości.

Pozytywną informacją dla poszukiwaczy porządnych parkietów krajowych jest to, że podłogi takie są wykonywane przez wielu fachowców reklamujących się hasłami, takimi jak na przykład parkiety lodz. Wystarczy tylko poszukać informacji na ich temat w Internecie, aby skorzystać z ich oferty.