Dimetylosulfotlenek, czyli związek organiczny siarki, produkt uboczny powstający przy produkcji papieru, czyli popularny lek DMSO ma wielu zwolenników oraz przeciwników. Uznawany za lek, przynoszący wymierne efekty w alternatywnym leczeniu wielu schorzeń DMSO posiada właściwości przeciwzapalne, bakteriobójcze, uśmierzające ból. Stosowany w alternatywnej medycynie, ma zastosowanie w leczeniu wielu schorzeń, a dzięki swoim szeroko pojętym właściwościom może być stosowany przy leczeniu schorzeń skórnych oraz chorób wewnętrznych. Przyjmowany jest najczęściej w formie płynu do użytku wewnętrznego, w formie żelu/maści, do użytku na skórę oraz w formie zastrzyków.
Co to jest DMSO?
Lek DMSO jest preparatem, którego działanie antybakteryjne, przeciwgrzybicze oraz przeciwzapalne wykorzystuje się w leczeniu trudno gojących się ran na skórze, odleżyn oraz zmian, które wymagają zastosowania preparatu o silnym działaniu. DMSO można dostać w stężeniu od 10% do nawet 90% zawartości, dlatego ważne jest ścisłe przestrzeganie instrukcji użycia.
DMSO jest substancją, stosowaną w celu poprawy funkcjonowania układu immunologicznego, a nawet jako lek, leczący nowotwory. DMSO, który można kupić na tej stronie https://www.izdrowiej.pl/dmso-plyn pomaga w leczeniu artretyzmu, owrzodzeń, choroby Downa oraz schorzeń psychicznych. Sprzedawany na receptę ma zastosowanie w leczeniu śródmiąższowego zapalenia pęcherza. DMSO wspomaga chemioterapię w przypadku wynaczynienia leku.
Stosowanie DMSO wiąże się z występowaniem skutków ubocznych. Jak w przypadku każdego leku po jego zastosowaniu mogą pojawić się niepożądane objawy, takie jak brak apetytu, nudności, senność, zawroty głowy, biegunka lub zaparcia, a także reakcje alergiczne na skórze, świąd, podrażnienia i pieczenie po aplikacji na skórę. Zastosowanie DMSO jest niezwykle szerokie, wiąże się jednak z dużym ryzykiem pojawienia się skutków ubocznych. Najmniej dotkliwy będzie w tym przypadku zapach czosnku, odczuwany na skórze, jednak należy pamiętać, aby po wystąpieniu niepokojących objawów odstawić preparat.