Finanse

Kantor internetowy na wypoczynek urlopowy

Wyjeżdżasz na urlop za granice? To świetnie! Podpowiemy Ci jak wymienić walutę oraz jak na tym skorzystać.

Wyjazd za granicę wiąże się z odpowiednimi przygotowaniami. Oprócz kluczowych spraw, typu nocleg, plan zwiedzania w przypadku czynnego odpoczynku, czy też myślenie o błogim lenistwie, niezbędne jest przygotowanie finansowe. Zabranie odpowiedniej ilości gotówki, wiedza na temat co zrobić, gdy zabraknie Ci lokalnej waluty oraz jak i kiedy wymienić walutę, jest niezbędna.

Jakie waluty zabrać na wakacje? Odpowiedź jest prosta jeśli chodzi o kraje UE. Jednak jadąc poza strefę euro, dobór odpowiedniej jednostki monetarnej może budzić wiele wątpliwości. Jeśli wybieramy się do Turcji czy na Cypr Północny, obowiązującą tam waluta są liry tureckie. W Bułgarii lew bułgarski, zaś np. w często odwiedzanej przez turystów Chorwacji – kuny chorwackie. W Polsce bez większego problemu powinniśmy móc je zakupić. Większy problem może stanowić waluta Albanii (lek albański) czy Macedonii (denar macedoński). Na to wszystko jest jednak uniwersalne rozwiązanie. Najlepiej zakupić euro. To obecnie jeden z najbardziej powszechnych środków płatniczych. Podobnie jest z dolarem, którym bez problemów zapłacimy w Egipcie.

Przed wyjazdem do obcego kraju warto zorientować się nie tylko jakie obowiązują tam zwyczaje, ale także jakie jednostki monetarne są chętnie przyjmowane lub wręcz pożądane i gdzie można nimi płacić. Na wszelki wypadek warto także dowiedzieć się, jakie zasady wymiany walut obowiązują w kraju, do którego się wybieramy, gdybyśmy musieli w ostateczności skorzystać z lokalnego kantoru.

Euro jest środkiem płatniczym, który będzie możliwy do wymienienia w większości miejsc na świecie. Plusem posiadania tego banknotu jest także to, że gdy nie wydamy całej gotówki,  pozostałe pieniądze będą możliwe do wymiany podczas kolejnych podróży. Nie zawsze jest to dostępna opcja dla np. kuny chorwackiej.

Najlepszym rozwiązaniem na wymianę walut potrzebnych na wakacje jest kantor internetowy – dobrykantor.pl. Transakcji dokonamy w zaciszu domowym. Nie musimy biegać w pośpiechu po mieście i szukać odpowiedniej placówki finansowej. Co więcej, na platformach online mamy najkorzystniejszą ofertę jeśli chodzi o kursy walut. W banku kupując walutę potrzebną na zagraniczny wyjazd, zapłaci się nawet o 4-5% więcej niż w kantorze online.

 

Dodatkowy element działający na plus kantoru internetowego, to fakt, że nie mamy konieczności posiadania ze sobą tylko gotówki. Więcej w tym temacie przeczytacie na portalu ictw.pl Owszem, dobrze jest mieć kilka groszy, żeby na miejscu opłacić napiwki czy też kupić pamiątki na lokalnych, egzotycznych bazarach, gdzie nie ma przecież płatności online. Jednak mając zasilony portfel walutowy w kantorze internetowym jesteśmy w stanie w każdej chwili dokonać wymiany i bezproblemowo zapłacić za zagraniczne usługi czy towary lub wyjąć pieniądze z lokalnego bankomatu. Dzięki dostępności 24h 7 dni w tygodniu pieniądze wymienimy nawet w momencie, gdy czekamy na samolot. Wystarczy nam telefon komórkowy i dostęp do Internetu.

 

Warto podkreślić, że kupowanie waluty tuż przed wakacjami nie jest najlepszym pomysłem. Warto zrobić to nawet kilka miesięcy wcześniej. Dlaczego? Kursy będą o wiele atrakcyjniejsze, a zlecając usługę automatycznej wymiany, nasze pieniądze zostaną przewalutowane wtedy, gdy kurs osiągnie podaną przez nas wartość. To oszczędność niż wymiana na ostatnią chwilę, gdy nie mamy już czasu i musimy dokonać transakcji po notowaniach akurat z tego konkretnego dnia. Według statystyk najlepszym czasem na zakup waluty są kwiecień i maj. Wtedy mamy szansę na najlepszy kurs dolara, euro, funta i innych, popularnych walut. Pamiętajmy jednak, że to statystyki. Najlepiej minimalizować ewentualne straty na przykład wymieniając banknoty w mniejszych transzach.  

 

Kantor internetowy to idealne rozwiązanie na wakacyjną wymianę walut. Jest to rozwiązanie zarówno wygodne, bezpieczne, jak i oszczędne.

Źródło: https://epozyczkowo.pl/