Zdrowie

Kiedy warto skorzystać z fizjoterapii?

Ciało ludzkie składa się z wielu kości, mięśni, tkanek i ścięgien, które z czasem mogą ulec zużyciu, przestać działać prawidłowo.

Z biegiem czasu mięśnie i stawy mogą stracić swoją elastyczność, a podstawowe ruchy, takie jak kucanie, wchodzenie po schodach lub pochylanie się, aby coś podnieść, mogą być męczące i trudne do wykonania. Osoby prowadzące siedzący tryb życia lub spędzające większość czasu za biurkiem lub kierownicą mogą mieć problemy z poruszaniem się i elastycznością, ale równie łatwo może to wystąpić u zdrowych osób i aktywnych, które wykonują powtarzalne ćwiczenia.

Kiedy warto skorzystać z fizjoterapii?

Umów się na wizytę u fizjoterapeuty w Częstochowie

Sesje fizjoterapeutyczne mogą pomóc poprawić elastyczność i zidentyfikować problematyczne stawy i obolałe miejsca. W przypadku niektórych osób rutyna rozciągania i ćwiczeń opracowana przez fizjoterapeutę może pomóc uzupełnić ich styl życia i poprawić wszelkie problemy z chodem, postawą i ruchem. Terapia manualna, podobnie jak masaż leczniczy, może bardzo pomóc, ponieważ zmniejsza bóle i wspomaga przepływ krwi do zranionych lub atroficznych stawów i mięśni. Fizjoterapeuci mogą również opracować rutynowy trening siłowy dla pacjentów, aby poprawić ich obecny poziom zdrowia.

Wielu osobom, które wracają do zdrowia po kontuzji lub operacji, zaleca się fizjoterapię jako sposób radzenia sobie z bólem i przyspieszenie rehabilitacji. Chociaż organizm jest zdolny do samoistnego gojenia się we własnym tempie, fizjoterapeuci mogą celować w te części ciała, które zazwyczaj wymagają dłuższego gojenia i mogą okazywać długotrwałe skutki uszkodzenia. Kości mogą się goić po złamaniu, ale mięśnie uszkodzone przez tkankę bliznowatą mogą powodować ból i zmniejszony zakres ruchów. Fizjoterapia pomoże przynieść ulgę w bólach i dolegliwościach, a także wzmocnić kontuzjowanych pacjentów.

Fizjoterapeuta Częstochowa jest w stanie zidentyfikować, zdiagnozować i leczyć problemy związane z ruchem. Każdy plan leczenia jest dostosowany do indywidualnych wyzwań każdej osoby i celów wynikowych. Ćwiczenia elastyczności i wytrzymałości przydają się, gdy pacjent utracił częściową ruchomość rąk lub nóg. Stosując techniki takie jak rozciąganie, poprawia się zakres ruchu kończyn i mobilizację. Zwykle są to małe ruchy lub delikatne rozciąganie, co może być zaskakująco ciężką pracą, ponieważ są ukierunkowane na bardzo specyficzne grupy mięśni, które nie były używane od jakiegoś czasu.