Biznes

Ubezpieczenie na życie – nie ma problemu – skorzystaj z tych wskazówek

Chociaż planowanie własnej śmierci może wydawać się zabawne, jest to bardzo ważny powód, aby zacząć kupować ubezpieczenie na życie już teraz, nawet jeśli masz już polisę.

Inną rzeczą jest to, że ceny bardzo spadają, więc możesz uzyskać lepszy zasięg w lepszej cenie. Poniższe wskazówki pomogą Ci zacząć szukać.Projektując polisę na życie do wypłaty współmałżonkowi, weź pod uwagę konsekwencje podatkowe utytułowanego małżonka będącego właścicielem polisy. Kiedy utytułowany małżonek umiera, wypłata polisy staje się częścią ich majątku, a przekazanie tych środków żyjącemu małżonkowi tworzy obciążenie podatkowe. Jeżeli polisa posiada małżonek bez tytułu, środki nie są uważane za część majątku zmarłego.Chociaż terminowe ubezpieczenie na życie może wydawać się niedrogim i łatwym wyjściem, jest ono również bardzo tymczasowe. Główną zaletą polis na życie terminowych są oszczędności, które możesz zachować. Należy pamiętać, że tradycyjne polisy ubezpieczeniowe na życie są trwałymi aktywami finansowymi i można je wykorzystać jako pożyczkę. Dla porównania, terminowe polisy ubezpieczeniowe będą obowiązywać tylko przez czas dokonywania płatności.Dowiedz się, jakiego rodzaju ubezpieczenia potrzebujesz przed zakupem polisy. Nie chcesz płacić dodatkowej składki za polisę, której nie potrzebujesz. Jednak nie chcesz też zostawiać swojej rodzinie chcącej. Ubezpieczenie na życie – nie ma problemu – skorzystaj z tych wskazówek

Poczujesz się o wiele bardziej chroniony, gdy zdecydujesz się na właściwą decyzję dotyczącą ubezpieczenia na życie.Przy zakupie ubezpieczenia na życie ujawnij wszystko, co dotyczy Twojego życia i zdrowia.

Jeśli coś, o czym nie wspomniałeś, przyczynia się do twojego zgonu, być może unieważniłeś swoje ubezpieczenie i unikniesz go. Najdroższa polisa ubezpieczeniowa na świecie to taka, która nie wypłaca się wtedy, gdy jest potrzebna.Badając firmy ubezpieczeniowe dla swojej polisy ubezpieczeniowej na życie, upewnij się, że wybierasz firmę, która jest duża i renomowana. Jeśli firma oferująca twoje ubezpieczenie na życie nie jest duża i godna zaufania, nie będziesz mieć pewności, że zapłaci, jeśli poniesie stratę.Jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze, kupując ubezpieczenie na życie, spróbuj kupić większą kwotę. Są firmy, które pobierają niższą kwotę za wyższy plan ubezpieczenia. Dzięki temu zaoszczędzisz cenne pieniądze, a także zapewnisz większy zasięg dla swoich bliskich.Kup odpowiednią kwotę ubezpieczenia na życie, aby pokryć wszystkie Twoje potrzeby. Rezygnacja z ubezpieczenia na życie nie jest dobrym pomysłem. Zwłaszcza ubezpieczenie terminowe jest bardzo przystępne, więc upewnij się, że masz tyle ubezpieczenia, ile potrzebujesz. Dla ogólnej zasady, rozważ zakup ubezpieczenia, które jest równe około 6 do 10 razy Twojemu dochodowi.Jeśli twój krewny niedawno zmarł i wymienił cię jako beneficjenta na swojej polisie ubezpieczenia na życie, ale brakuje samej polisy, możesz podjąć kroki, aby zlokalizować polisę, nawet jeśli nie wiesz, która firma ubezpieczeniowa ją wystawiła. Sprawdź, czy anulowane czeki zmarłego zostały wystawione na firmy ubezpieczeniowe. Przejrzyj każdą pocztę, którą możesz znaleźć, aby znaleźć rachunki ubezpieczeniowe lub informacje o stanie polisy. Skontaktuj się z byłymi pracodawcami lub organizacjami, do których należał zmarły, do których mógł oferować polisę. Spójrz na zeznania podatkowe dotyczące wydatków lub odsetek zarobionych w związku z ubezpieczeniem na życie. Na koniec skonsultuj się z Biurem Informacji Medycznej, które posiada bazę danych, która może Cię poinformować, czy o dokumentację medyczną zmarłego zażądały firmy ubezpieczeniowe od 1996 roku.Chociaż planowanie własnej śmierci było niesamowicie porywające, możesz czuć się lepiej, gdy wiesz, jak to zrobić. Możesz teraz wykorzystać swoją nowo nabytą wiedzę z tego artykułu, kupując nową polisę lub próbując zamienić starą polisę ubezpieczeniową na lepszą, znacznie tańszą.