Biznes

Profesjonalne lampy LED wykorzystywane w przemyśle

Profesjonalne oświetlenie LED dla przemysłu powinno charakteryzować się nieco innymi cechami niż to, wykorzystywane w przestrzeni mieszkalnej. Na czym polega różnica i co robią producenci, aby spełnić wymagania zaawansowanych klientów różnych branż?

Lampy LED do obiektów przemysłowych i magazynowych

Takie wyroby powinny charakteryzować się długą żywotnością. Oświetlenie w zakładach włączone jest każdego dnia, a w niektórych przypadkach działa bez przerwy. Konieczność wymiany oświetlenia wiąże się z pewnymi niedogodnościami i utrudnia pracę zatrudnionych osób. Technologia LED na szczęście znana jest ze swojej długowieczności i aktualnie nie istnieje alternatywa, która na tym polu przewyższałaby takie diody. W efekcie lampy LED do hal magazynowych i produkcyjnych to pewny wariant, pozwalający na wydłużoną pracę.

Czym jeszcze powinny charakteryzować się lampy LED przemysłowe?

1. Barwa przyjazna dla oczu

Praca w nieodpowiednim oświetleniu jest męcząca, sprzyja rozkojarzeniu, zmęczeniu, a nawet może prowadzić do wypadku. Nowoczesne lampy liniowe LED przemysłowe generują światło, które pozwala na komfort nawet podczas wielu godzin pracy. Oprócz tego światło jest na tyle silne, że umożliwia precyzyjne działania.

2. Wytrzymałość na niebezpieczne czynniki

Oświetlenie LED do hali produkcyjnej narażone jest na działanie chemikaliów, kwasów i różnorodnych oparów. Producenci zadbali o to, żeby profesjonalna lampa LED przemysłowa doskonale sprawowała się również w takich wymagających warunkach.

3. Bezawaryjność

Lampy LED do oświetlenia hali przemysłowe i produkcyjnej muszą działać bez zarzutu. W nowoczesnych modelach, dostępnych m.in. w sklepie ILSS klienci znajdą warianty lampy liniowej LED wzbogacone w m.in. aluminiowe radiatory. Ich funkcją jest oddawanie ciepła z diody. Oprócz tego lampy LED dla przemysłu posiadają również funkcjonalne zawory dekompresyjne, dzięki którym produktowi nie są groźne nawet nagłe zmiany temperatury.

Źródło: http://ilss.com.pl/