Handel Rozrywka

Warsztat rowerowy we własnej piwnicy

Coraz więcej osób wraca do jazdy rowerowej. Rower w ostatnich kilku latach wraca do łask, dlatego coraz częściej na ulicach polskich miast można spotkać rowerzystów jadących do pracy czy uprawiających turystykę rowerową.

Niewątpliwie ma to związek z rosnącymi cenami paliw i coraz więcej Polaków decyduje się na zmianę środka transportu w szczególności na krótkich odcinkach. Jadąc bowiem na małe zakupy nie zawsze jest sens wyjeżdżać samochodem z garażu i niepotrzebnie spalać kosztowną benzynę. Znacznie lepiej jest wyruszyć na krótką jazdę samochodem.

Co jednak, jeżeli nasz rower ulegnie awarii? Na szczęście konstrukcja i obsługa roweru nie jest na tyle skomplikowana, że od razu musimy dzwonić do najbliższego serwisu w celu umówienia terminu. Powiedziałbym raczej, że przy rowerze warto spróbować swoich sił i samemu naprawić mniejsze czy większe uszkodzenia. Jeżeli chodzi o narzędzia serwisowe warto jest od razu wyposażyć się jeden niezbędny zestaw, które to znajdziemy w bardzo korzystnych cenach w sieci. Niewątpliwie ważnym tematem jest miejsce do serwisowania roweru. Niektóre naprawy wymagają ekwilibrystycznych pozycji, w których dotrzemy do tylnej przerzutki czy korby naszego jednośladu. W takich przypadkach warto wyposażyć się w serwisowy stojak rowerowy. Ułatwia oraz umożliwia on przeprowadzenie wielu napraw, które musielibyśmy wykonać przy jego pomocy w serwisie. Przykładowo wymiana przedniego widelca, tarczy hamulcowej czy odpowietrzenie hamulców tarczowych na przedniej czy tylnej osi wymaga odpowiedniego ustawienia roweru. W przeciwnym razie nasza naprawa nie będzie skuteczna i będziemy musieli ją poprawić.

Naprawiaj w komfortowych warunkach

Stojak rowerowy BikeGator to wygoda podczas przeprowadzania napraw we własnym garażu, która nie kosztuje wiele. Naprawdę warto poświęcić kilka złotych więcej na taki stojak i zaoszczędzić sobie sporo nerwów. Podczas napraw rowerowych często będziemy zmuszeni do niemałej gimnastyki, a wiadomo, że lepiej wymieniać narzędzia niż wydawać pieniądze na wizyty lekarskie. Niejednokrotnie bowiem może się okazać, że ból w kolanie czy plecach pojawi się właśnie podczas napraw rowerowych. To podstawowe argumenty przemawiające za zakupem stojaka rowerowego. Ułatwia wiele drobnych napraw i po złożeniu zajmuje niewiele miejsca. Nie musisz zatem posiadać nawet własnego garażu. Piwnica, w której przechowasz złożony stojak rowerowy jest w zupełności wystarczająca. Naprawy możesz wykonywać na podwórku czy mieszkając w bloku w jednym z pokojów czy na balkonie. Na pewno zaoszczędzisz sporo pieniędzy na serwisie.