Handel

Jak stworzyć idealny album ślubny?

Przygotowanie idealnego albumu ślubnego nie jest rzeczą łatwą, zdjęcia opowiadają historię, której słowa nie potrafią.

Wierzymy w siłę fotografii i chcemy umieścić je na najlepszym papierze w najlepszych fotoksiążkach, aby tworzyć piękne pamiątki. Wybór idealnego papieru do książki jest oczywiście bardzo ważny. Jednia będą preferowali papier błyszczący, ale można także wydrukować zdjęcia na wyjątkowym macie, blask zapewni bogate kolory. To zalecany wybór w przypadku tradycyjnych fotoksiążek, aby pokazać każde wspomnienie. W przypadku albumów wybieramy raczej grubszy papier, obecnie techniki druku pozwalają stworzenie albumu z dowolnego rodzaju papieru. Można także przygotować dowolną okładkę, obecnie technika powala na wykonanie nadruku trójwymiarowego. Album ślubny to coś, co będzie z tobą do końca życia, przypominając ci o twoich ulubionych wspomnieniach z dnia ślubu, zatem warto jest poświęcić trochę czasu na wybranie zdjęć, które chcesz w nim umieścić. Wybór zdjęć powinien być przyjemny, bo to kolejny etap Waszej ślubnej podróży, zdjęcia warto wybierać we dwoje, partner może na niektóre zdjęcia spojrzeć z innej perspektywy. Dobrze jeżeli album będzie opowiadał pewną historię, warto układać obrazy chronologicznie, w tym kluczowe momenty z dnia. Warto zaczynać i kończyć album ujęciem otwierającym i zamykającym, warto więc dołączyć zdjęcia, które pomogą opowiedzieć historię w ten sposób, będzie to naprawdę pomocne w projektowaniu i sprawi, że Twój album będzie płynnie opowiadał historię i przypominając ten wyjątkowy dzień. Album będzie wyglądał lepiej, jeśli będzie mieć ładną równowagę zdjęć z różnych części dnia.

Dlatego zamiast wybierać fotki z pierwszej części dnia warto zapewnić równomierne rozłożenie faworytów na całej planszy.

Podziel dzień ślubu na różne sekcje i po prostu wybierz najlepsze z każdego etapu ślubu, zachowując mniej więcej te same liczby. Oczywiście albumy na zdjęcia ślubne nie powinny być zbyt grube, jak również nie powinny nudzić osoby przeglądające. Należy oczywiście zastanowić się ile zdjęć powinno znaleźć się w albumie, czasem będzie to 20 najważniejszych, ale może być ich 50 a nawet 100. Trzeba tak dobrać zdjęcia aby osoba, która będzie je przeglądała nie znudziła się. Warto zwrócić uwagę na wielkość zdjęć, można przykładowo umieścić na jednej stronie jedno duże zdjęcie, lub też dwa lub cztery mniejsze. Oczywiście zdjęcia można układać w wielu różnych pozycjach, warto zadbać także o różnego rodzaju dodatki graficzne, czy też podpisy pod zdjęciami. Obecnie fotograf może zrobić na weselu kilka tysięcy zdjęć, trzeba jednak wiedzieć te które najlepiej będą oddawały klimat wesela. Z pewnością warto dokładnie przejrzeć wszystkie zdjęcia z nośnika i zastanowić się które muszą znaleźć się w albumie, mogą być to przykładowo zdjęcia rodziców państwa młodych oraz światków. Album z dużą różnorodnością wybranych zdjęć będzie ciekawszy dla oka i pokaże wszystkie aspekty ślubu. Jeśli wybrałeś kilka zdjęć tego samego momentu, które są bardzo podobne, spróbuj wybrać najlepsze z nich, aby uniknąć zbyt wielu powtórzeń w projekcie albumu. Jeśli nie możesz wybrać między nimi, zostaw je wszystkie i pozwól fotografowi wybrać najlepszy dla projektu. Fotograf będzie wiedział które zdjęcie jest najlepsze pod względem technicznym, warto także zobaczyć jak będzie wyglądał nasz album w wersji elektronicznej przed wydrukowaniem. Następnie trzeba będzie wybrać odpowiedni papier na którym mają zostać wydrukowane. Możesz sprawdzić swój projekt online, więc zawsze możesz zamienić go na taki, który naprawdę chcesz. Podobnie można stworzyć albumy ze zdjęciami z innych okazji, można łatwo stworzyć wspaniały album dla niemowlaka. W przypadku ślubu fotograf może poprosić uczestników aby się odpowiednio ustawili do zdjęcia, w przypadku fotografii dziecięcej, nie mamy tego komfortu, z pewnością fotograf dziecięcy musi mieć nie tylko dobry warsztat pracy, ale także podejście do dzieci. W tym przypadku ważna będzie także cierpliwość, czasem trzeba spędzić kilkanaście minut aby złapać odpowiednie ujęcie.