Handel

Worki na śmieci nadające się do kompostowania naprawdę ulegają rozkładowi

Niewiele osób wie, że używając biodegradowalnych worków na śmieci pomagamy środowisku naturalnemu poprzez redukcję odpadów foliowych i plastikowych.

Niestety, duży procent biodegradowalnego plastiku nie jest odpowiednio segregowany, dlatego trafia prosto na wysypiska śmieci, gdzie raczej nic nie ulega biodegradacji, a przynajmniej nie szybko. W rzeczywistości wysypiska są blokowane przed dostępem powietrza, wilgoci i światła słonecznego, czyli elementów kluczowych dla prawidłowego procesu biodegradacji. Oznacza to, że jeśli worek na śmieci jest jak większość innych toreb biodegradowalnych, po prostu będzie tam leżeć przez długi czas i nie będzie się rozkładać. Plastikowe torby i worki na śmieci biodegradowalne zazwyczaj nie mogą być poddane recyklingowi z innymi plastikowymi przedmiotami, ponieważ skład chemiczny ekologicznych worków na odpadki jest inny. Kiedy biodegradowalne worki na śmieci trafiają na wysypiska śmieci, ich rozkład następuje znacznie wolniej, niż gdyby śmieci były wystawione na bezpośrednie działanie powietrza, światła i wilgoci. Dlatego osoba która troszczy się o środowisko naturalne i chce żyć bardziej ekologicznie, powinna zdecydować się na zakup worków na śmieci, które można poddać procesowi kompostowania. Chociaż terminy biodegradowalny i kompostowalny są często używane zamiennie, istnieje kilka kluczowych różnic, jeśli chodzi o ich znaczenie. Worki na śmieci nadające się do kompostowania, możesz wyrzucić nawet do własnego kompostownika, jeśli taki posiadasz, razem z innymi odpadkami organicznymi, takimi jak resztki z owoców i warzyw, fusy z kawy i herbaty, oraz liście i kwiaty z ogrodu. Może to wydawać się niektórym osobom trudne do wyobrażenia, ale worki na śmieci nadające się do kompostowania są naprawdę kompostowalne. Jednak jeśli chodzi o worki biodegradowalne na odpady, nie możesz ich po prostu wrzucić na stos kompostu i myśleć, że się rozpadnie.

Raczej się tak nie stanie, ponieważ temperatura nie będzie wystarczająco wysoka.

Worki na śmieci nadające się do kompostowania podlegają również procedurze utylizacji, sprawdź jaką ofertę posiada hurtownia worków na śmieci. Ale kompostowalne worki na śmieci zmienią się z czasem w kompost. Jeśli chodzi o to, dlaczego jest to ważne, sprowadza się do poznania korzyści płynących z kompostowania odpadów organicznych. Jedną z tych korzyści jest zdolność kompostu do zmniejszania emisji gazów cieplarnianych, a kompost może w rzeczywistości pomóc glebie we wchłanianiu węgla. To o wiele lepsze niż wrzucanie resztek jedzenia do biodegradowalnej torby tylko po to, by później dowiedzieć się, że zwiększają emisję metanu do środowiska. W przeciwieństwie do biodegradowalnych worków, które pomimo biodegradowalnej zawartości często trafiają na wysypiska śmieci, kompostowalne worki na śmieci można poddać utylizacji w kompostowni. Jeśli więc chcesz oczyścić swoje otoczenie z plastikowych śmieci, jednocześnie pomagając środowisku, rozważ zakup kompostowalnych lub biodegradowalnych worków na śmieci. Jest to z pewnością o wiele bardziej ekologiczne rozwiązanie, niż zakup dodatkowego plastiku, który trafi w końcu do środowiska naturalnego. Wybierając ekologiczne worki ulegające biodegradacji, weź pod uwagę, że jeśli chcesz w nich przenosić ciężkie odpadki, musisz zdecydować się na zakup grubszych i bardziej odpornych na rozerwania toreb. Przy odpowiedniej grubości można mieć pewność, że utrzymają one w zasadzie wszystko, co wyrzuca każdego dnia przeciętne gospodarstwo domowe. Warto również zdecydować się na zaprzestanie używania siatek foliowych i przestawić się na ekologiczne reklamówki biodegradowalne. Większość biodegradowalnych i kompostowalnych worków na śmieci nie ma dołączonych uchwytów w taki sposób, jak wiele tradycyjnych worków na śmieci. Uchwyty i sznurki do ściągania są zwykle wykonane z cięższego, bardziej wzmocnionego tworzywa sztucznego niż sama torba, więc producentom trudniej jest wyprodukować je tak, jak resztę worka na śmieci.