Zdrowie

Henna bezpiecznie farbuje nawet siwe włosy

Tworzenie własnych odpowiednio dobranych lub niestandardowych odcieni henny to po prostu kwestia zmiany proporcji henny i indygo oraz kasji.

Dodanie większej ilości henny spowoduje jaśniejszy, bardziej czerwony kolor. Dodanie większej ilości indygo spowoduje ciemniejszy kolor. Większa ilość kasji to odcienie bardziej żółte i złociste. Możesz iść w dowolnym kierunku, aby uzyskać odcień, jaki będzie najbardziej odpowiedni dla twoich włosów. Jeśli chcesz również zminimalizować czerwonawe odcienie henny i uzyskać ciemniejsze, chłodniejsze kolory, możesz użyć proszku amla. Podczas mieszania henny z wodą użyj proszku amla jako kwaśnego składnika, i pozostaw mieszankę na 12 godzin, aby barwnik uwolnił się. Pomoże to indygo lepiej związać się z włosami i stworzyć bogatsze, trwalsze kolory. Jednak nie dodawaj amli bezpośrednio do indygo, ponieważ może to zatrzymać uwalnianie barwnika. Henna bezpiecznie farbuje nawet siwe włosy

Podczas korzystania z Amli nie dodawaj również do mieszanki z henną herbaty, soku z cytryny ani octu jabłkowego, możesz wymieszać hennę z amlą tylko z ciepłą wodą.

Amla może być również nakładana na włosy jako odżywka po zabiegu henną, ale należy odczekać trzy dni, aż kolor henny utrwali się na włosach. Tworzenie niestandardowych odcieni to po prostu zmiana proporcji henny i indygo. Aby rozjaśnić barwnik i dodać więcej czerwonych odcieni, użyj więcej henny w mieszance. Aby przyciemnić barwnik i dodać więcej chłodnych tonów, dodaj więcej indygo. Należy pamiętać, że wyniki samodzielnie wymieszanych odcieni henny nie są gwarantowane, dlatego zaleca się mieszanie składników tylko doświadczonym użytkownikom mającym wprawę w używaniu henny. Pole henny Cassia henna bezbarwna daje jaśniejsze, złociste odcienie lub może być stosowana jako odżywka do włosów. Hennę po wymieszaniu z wodą i innymi składnikami roślinnymi odstawia się, aby uwolnił się barwnik, a następnie nakłada na włosy i pozostawia na nich przez kilka godzin. Po upłynięciu określonego czasu spłukuje się obficie pastę z henny wodą i odżywką do włosów. Kolor henny utlenia się na włosach przez około dwie doby, po tym czasie odcień zmieni się na ciemniejszy.