Dom

Jak wybrać odpowiedni fotel pasujący do salonu

Wybór odpowiedniego fotela dla twojej przestrzeni i stylu wystroju wnętrza nigdy nie jest prosty, dlatego każda wskazówka będzie cenna i pomocna.

Po długim dniu w pracy nie ma nic lepszego niż czytanie książki czy relaks w wygodnym fotelu. Niezależnie od tego, czy jesteś fanem nowoczesnych mebli, czy wolisz bardziej tradycyjny styl, z pewnością znajdziesz fotel, który będzie pasować zarówno do twojego stylu, jak i przestrzeni. Ponieważ fotele są często elementem inwestycji i nie kosztują mało, warto rozważyć kilka kluczowych zagadnień przed wydaniem gotówki. Przy odrobinie zabiegów konserwacyjnych i uwagi fotel powinien służyć latami, ale wybrany przez ciebie rodzaj tkaniny wpłynie na jego żywotność. Wybierz materiał odpowiedni do Twojego stylu życia, przykładowo jeśli masz zwierzęta, pluszowy aksamit może nie być najbardziej praktycznym wyborem. Jeśli masz małe dzieci, trwałe i zdejmowane obicie nadające się do prania to rozsądna opcja, podczas gdy w bardziej dorosłym pokoju materiał o ciekawej fakturze może być idealnym wykończeniem podkreślającym twój styl.

Wybierając fotel do bardziej nowoczesnego lub tradycyjnego salonu, spróbuj dopasować wzór oraz kolor przykładowo do poszewek poduszek na kanapie, które z kolei komponują się dobrze z zasłonami, unikając wszelkich kolizji i sprawiając, że w pomieszczeniu panuje harmonijny wystrój.

Spróbuj połączyć parę pasujących materiałów foteli, aby uzyskać bardziej wyrazisty efekt. Miękki materiał obiciowy i odpowiedni kształt projektu sprawiają, że fotel jest idealnym miejscem do zanurzenia się w nim z dobrą książką. Dzięki dostępnym w sprzedaży wielu odcieniom i wzorom, z pewnością znajdziesz fotel niebieski idealny dla siebie i pasujący model do wystroju wnętrza. Zanim wybierzesz kolor nowego fotela do sypialni czy salonu, przede wszystkim przyjrzyj się kolorom zarówno wewnątrz pokoju, jak i za oknem, a następnie zastanów się, które kolory i wzory sprawdzą się w danej przestrzeni, a które z pewnością nie.