Biznes

Uszczęśliw swojego kota dzięki tym przydatnym wskazówkom.

Kot może być najwspanialszym zwierzakiem, jakiego kiedykolwiek miałeś.

Wiele osób jest tym zaskoczonych, ponieważ jest tyle historii o kotach, które są snobistyczne lub zbyt niezależne. Jednak prawda jest taka, że ​​koty mogą być wspaniałym dodatkiem do każdego domu. Oto kilka wskazówek, jak dbać o swojego kota.Jeśli masz kilka kotów, zaoszczędź pieniądze na daniach dla kotów, sprawdzając w lokalnym sklepie dolarowym dania salsy. Zazwyczaj za dolara można dostać pakiet trzech sztuk. Są solidne i mają ładne kolory. Ładnie wyglądają w Twojej kuchni i są w sam raz na karmę dla kotów.Powinieneś zadbać o to, aby Twój kot był odpowiednio pielęgnowany. Podobnie jak psy, koty wymagają regularnego szczotkowania i rozczesywania. To może utrzymać je w czystości. Ponadto pomaga zmniejszyć wypadanie, co skutkuje mniejszą ilością kul włosowych. Regularna pielęgnacja sprawia, że ​​koty wyglądają dobrze, a Twój dom jest schludny.Unikaj snu kota miotającego się po domu w nocy. Kiedy po raz pierwszy dostaniesz kociaka, wyrób sobie nawyk kładzenia go spać w wygodnej klatce z ładnym posłaniem, kuwetą, jedzeniem i wodą na noc. Jeśli zaczniesz tak wcześnie, Twój kot doceni posiadanie własnego, bezpiecznego, przytulnego pokoju.Zdobądź drapak, aby Twój kot nie podarł dywanu. Jeśli możesz, zdobądź post, który nie ma tego samego rodzaju dywanu, który jest na podłodze w twoim domu, aby twój kot nie kojarzył tych dwóch. Uszczęśliw swojego kota dzięki tym przydatnym wskazówkom.

Zamiast tego zdobądź słupek pokryty tekturą, sizalem lub grubą liną.Czy Twój kot ciągle przeżuwa rośliny domowe? Jeśli tak, jest na to poprawka.

Samodzielna uprawa owsa lub kocimiętki może pomóc odciągnąć koty od roślin. Dawanie im roślin, które mogą jeść i lubić, pomoże im w kółko przyciągać je do tych roślin.Myj legowisko kota przynajmniej raz w tygodniu, aby usunąć z niego wszystkie bakterie. Nawet jeśli łóżko wygląda tak, jakby było czyste, zwykle zawiera toksyny, które mogą spowodować zachorowanie Twojego zwierzaka. Wymieniaj posłanie co sześć miesięcy, aby utrzymać kota w higienicznym środowisku.Twój kot prawdopodobnie spędza dużo czasu na dopracowywaniu się do perfekcji. Kule włosowe są częstsze u kotów długowłosych. Jeśli Twój kot potrzebuje pomocy w rozwiązaniu tego problemu, rozważ specjalną dietę. Pomagają włosom przejść, rozbijając je.Jeśli wychodzisz z domu z kotem, upewnij się, że ma na sobie obrożę z metkami. W ten sposób, jeśli coś się stanie i oboje zostaniecie rozdzieleni, każdy może ją znaleźć i wiedzieć, jak się z tobą skontaktować. Twój kot może nie lubić obroży przez cały czas, ale kiedy wyjdzie z domu, może ją uratować.Jest wiele kotów z nadwagą. Otyły kot może skończyć z problemami zdrowotnymi, takimi jak zapalenie stawów lub cukrzyca. Jeśli Twój kot mógłby stracić pół kilo lub dwa funty, spróbuj ograniczyć trochę jego pożywienie przy każdym karmieniu. Możesz także kupić zabawki i zachęcić kota do zabawy i ćwiczeń.Chociaż to normalne, że pies często dyszy, powinieneś być zaniepokojony, jeśli zauważysz, że robi to twój kot. Może to być tylko mały przypadek niepokoju, ale w niektórych przypadkach jest to coś znacznie poważniejszego, jak zaburzenia sercowo-naczyniowe lub oddechowe.Koty mogą rozjaśnić życie większości ludzi, ale tylko wtedy, gdy osoba wie, jak właściwie dbać o swojego kota. Mam nadzieję, że ten artykuł dał ci kilka pomysłów na to, jak możesz to zrobić. Jeśli zastosujesz te wskazówki do własnego kota, przekonasz się, że Twój kot jest najlepszym przyjacielem, jakiego kiedykolwiek miałeś.