Nieruchomości

Gdzie kupić mieszkanie w Warszawie?

Zakup mieszkania w Warszawie to decyzja, którą trzeba gruntownie przeanalizować. Nowe mieszkania z rynku pierwotnego w Warszawie są naturalnie droższe, niż w innych miastach, ale z reguły oferują wyższy poziom jakości. W tym artykule sprawdzamy, gdzie warto kupić mieszkanie w Warszawie? Prześwietlamy cztery dzielnicy Warszawy uznawane za najlepsze do życia.  

Naszą listę nie otwiera Śródmieście – to dzielnica, której nie trzeba szczegółowo przedstawiać. Centrum Warszawy to zarówno miejsce, w którym znajdują się największe firmy, jak i mnóstwo ośrodków kultury i rekreacji. W śródmieściu znajduje się także większość urzędów. Ze względu na ograniczone warunki urbanistyczne pojawiające się mieszkania deweloperskie należą do rzadkości, a ich ceny są bardzo wysokie. Jeżeli jednak pragnie się żyć w samym centrum, to z pewnością nie ma lepszej alternatywy niż Śródmieście!

Kolejną dzielnicą jest Żoliborz, której nazwa wywodzi się od francuskich słów joli bord – piękny brzeg. Wielodekadowa zabudowa Żoliborza zmienia się na naszych oczach na skutek budowy mieszkań deweloperskich. Warszawski rynek pierwotny rozrasta się także w tej dzielnicy, oferując bardzo atrakcyjne mieszkania, apartamenty i lofty. Chociaż Żoliborz jest najmniejszą dzielnicą stolicy, mieszkanie tutaj ma wiele zalet. Centralne położenie, bliskość centrum łączona jest z wysoką jakością życia i stosunkowo dużym spokojem na co dzień.

Rozrastająca się Białołęka i cały czas najbezpieczniejsze miasteczko Wilanów – lider może być tylko jeden

Szukając miejsca, w którym buduje się najwięcej mieszkań deweloperskich w Warszawie, nie sposób pominąć Białołęki. Dzielnica prężnie się rozwija, znaleźć w niej można zarówno zabudowę jednorodzinną, jak i coraz więcej atrakcyjnych apartamentów z rynku pierwotnego. Dobry jest też transport w postaci szybkiej kolei miejskiej, prowadzącej do samego centrum. 

Miasteczko Wilanów, jak i cała dzielnica Wilanów, to najbardziej bezpieczne do życia miejsce w Warszawie, co potwierdzają statystyki Komendy Głównej Policji. Pod względem komfortu życia Wilanów bezprecedensowo wyprzedził ostatnio Śródmieście. Trudno się temu dziwić. 

Dzielnica cały czas się rozbudowuje. Pod klucz oddawane są kolejne mieszkania deweloperskie w warszawskim Wilanowie. Jednocześnie można dostrzec, że tereny te stają się coraz bardziej autonomiczne. Nie brakuje prywatnych żłobków i przedszkoli, różnych sklepów, galerii, punktów usługowych i gastronomicznych. Doskonałe połączenie z centrum – budowana linia metra, wydłużona linia tramwajowa – sprawiają, że łatwo dostać się do innych dzielnic. Z drugiej strony można liczyć na świeże powietrze i możliwość szybkiego wypadu do lasów na południe i zachód. Oczywiście na uwagę zasługuje wyjątkowa estetyka tej dzielnicy, o której można byłoby pisać wiele! 

Oczywiście rankingi rankingom nierówne. Niektóre dzielnice czasem mieszczą się w pierwszej piątce najbardziej atrakcyjnych miejsc do życia w Warszawie, czasem te same znajdują się na ósmym czy dziesiątym miejscu w innym badaniu. Podsumowując, warto zatem zwrócić uwagę na utrzymujące się tendencje. A pod tym względem wydaje się jasne, że to właśnie mieszkania deweloperskie na Wilanowie są najlepszym rozwiązaniem!