Dom

Podgrzewacza i zadaszenia do basenu

Podgrzewacze i zadaszenia basenowe

Posiadanie własnego basenu ogrodowego to duża przyjemność i wygoda. Każdy z pewnością doceni możliwość popływania i relaksu w wodzie po ciężkim dniu. W naszym klimacie warto jednak zadbać o odpowiednie podgrzewanie basenu oraz o jego przykrycie, aby zachować czystość i bezpieczeństwo. Zachęcamy do zapoznania się z najbardziej atrakcyjnymi możliwościami.

Zadaszenia do basenu

Baseny znajdujące się w naszych ogrodach powinny być zadaszone. Ma to zapobiec uwalnianiu się ciepła, a także gromadzeniu się śmieci. Zastosowanie odpowiedniej osłonki, pozwala osiągnąć naprawdę spore oszczędności. Wiele ciekawych informacji na temat zadaszenia basenu można znaleźć na stronie: https://folkpool.pl/zadaszenia-basenowe-do-basenu/. Najprostszym rozwiązaniem jest zastosowanie folii solarnej. Można także wykorzystać piankę poliuretynową lub specjalne rolety basenowe. Ważne jest wybranie odpowiedniego materiału i rozmiaru, aby pokrywa spełniała swoje zadanie i zapewniała bezpieczeństwo dzieciom o zwierzętom.

Pokrycie basenu można pozostawić na całą zimę, a także zamontować w trakcie sezonu, aby nie dostały się do niego większe śmieci.

Jak wspomniano wcześniej dobrym rozwiązaniem są folie solarne. Zmniejszają one utratę ciepłą o 84% w stosunku do utraty ciepła z basenu, który nie jest przykryty. Aby folia mogła jak najdłużej służyć swoim zadaniom warto ją odpowiednio zabezpieczyć, kiedy nie leży na wodzie. Z kolei pokrycie z pianki poliutyrenowej dostępne są w sklepach w rożnych grubościach i rozmiarach. Chronią one wodę przed parowaniem i utratą ciepła.

Podgrzewacze basenu

Osoby posiadające baseny ogrodowe lub domowe powinny także zadbać o podgrzewacze wodny. Dzięki temu można korzystać z pływalni także w chłodniejsze dni.

Systemy ogrzewania basenu wiążą się z koniecznością ponoszenia kosztów o różnej wysokości. Warto zasięgnąć porady doradcy, aby dobrać jak najlepsze rozwiązanie. Wiele ciekawych informacji na ten temat jest dostępnych na stronie: https://folkpool.pl/ogrzewanie-podgrzewacz-do-basenu/.

Ciekawym rozwiązaniem jest pompa ciepła do basenu. Zapewnia ona optymalną temperaturę wody, nawet kiedy na zewnątrz nie jest za ciepło. Działa ona bardzo efektownie i oddaje do otoczenia nawet pięć razy więcej energii niż zużywa.Warto zaznaczyć, że pompy ciepła to idealne rozwiązanie, kiedy basen jest oddalony od budynku i ciężko jest zastosować inną instalację.

Inną możliwością są specjalne wymienniki ciepła. Jest to system ogrzewania stosowany w basenach całorocznych. Źródło ciepła może być olejowe lub gazowe, a także panele solarne lub gruntowa pompa ciepła. Warto też wspomnieć o specjalnych grzałkach elektrycznych. Są one niezwykle łatwe w montaży i można z nich korzystać tylko w wybranym momencie (nie trzeba podgrzewać wody przez cały czas).  Chcąc posiadać całoroczny basen warto zaopatrzyć się w niezbędne i idealnie dopasowane akcesoria.