Dom

Pianka do ocieplenia poddasza

Jeśli ktoś zamierza właśnie teraz ocieplić poddasze to, co powinien wybrać? Na pewno wiele osób postawi na wełnę, ale czy to była dobra decyzja?

Nie do końca jest to dobre rozwiązanie. Wełna ma wiele wad i po jakimś czasie może się ze skośnego dachu zsunąć. My tego nie widzimy, ale odczujemy to, bo latem będzie na poddaszu jak w piekarniku. Z kolei zimą będzie jak w lodówce, dlatego trzeba będzie znaleźć inne rozwiązanie. Tym rozwiązaniem jest obecnie pianka PUR. Jest to pianka podobna do tej, którą stosuje się do montażu okien i drzwi. Ma tylko o wiele lepsze właściwości i jest aplikowana w inny sposób. Nie opłaca się kupować puszek z pianką, bo jeden metr wyszedłby nam kilkaset złotych. Lepiej wezwać firmę, która się na tym zna i ma odpowiedni sprzęt. Pianka daje o wiele lepsze efekty, a aplikowana przez specjalistów jest też tania. Metr kwadratowy pianki nie kosztuje dużo, ale cena zależna będzie od tego, jaka ma być jej grubość oraz od tego jak duża jest powierzchnia. Firma, jeśli ma większe zlecenie to przeliczy nam metr kwadratowy taniej. Warto, zatem zrobić pianką cały dom i będziemy mieć super ocieplenie. Wiele można będzie dzięki temu zaoszczędzić.

Profesjonalne ocieplenie pianką

Trzeba ocieplenie zlecić komuś z dużym doświadczeniem. Wtedy wykona swoje prace profesjonalnie i wiemy, że wszystko będzie działać jak należy. My chcemy żeby pianka była położoną w odpowiedni sposób. Ma być szczelna i ma być długowieczna. Wtedy wiemy, że takie ocieplenie nam się opłacało i dobrze, że się na nie zdecydowaliśmy. Dzisiaj w nowoczesnym budownictwie stawia się właśnie na ocieplanie pianką, bo daje to najlepsze efekty. pianka jest ekologiczna i bezpieczna, dlatego jest to rozwiązanie, które trzeba wybrać. Firma przyjedzie i bardzo szybko wszystko wykona u nas. na tym nam właśnie zależy. Wełna ma więcej wad niż zalet, dlatego wybierzemy piankę PUR. Wtedy przekonamy się, że to była właściwa decyzja, która dla naszego budynku przyniosłam tylko same pozytywne skutki. Tym samym osiągniemy swój cel.