Biznes

Mały basen do treningów pływackich

Osoby które zastanawiają się nad małym przydomowym basenem mogą zwrócić uwagę na baseny z przeciwprądem, czyli sztucznym nurtem, który pozwala pływać tak jak w dużym basenie.

W tym przypadku chodzi o intensywny ruch wody kierowany przez strumień, który tworzony jest przez dużej mocy pompy. Strumień kierowany jest do środka basenu, w tym przypadku możemy także sterować mocą, posiada to wiele zalet. Dzięki dużej mocy możemy pływać szybko tak jak w dużym basenie olimpijskim, jednak basen może mieć niedużą powierzchnię, może być to przykładowo basen o długości 6 czy też 9 metrów.

Mały basen do treningów pływackich

Na jakiej zasadzie działa basen z systemem przeciwprądu?

Dodatkowo dysze tego typu mogą posłużyć do masażu, system przeciwprądowe możemy sterować bezpośrednio z basenu, bardzo dobrym rozwiązaniem jest także wyłącznik czasowy, dzięki któremu nie musimy sięgać do wyłącznika w czasie treningu. Posiada to wiele zalet ponieważ mniejszy basen z pewnością będzie tańszy w eksploatacji, warto wziąć pod uwagę konieczność filtracji, oczyszczania wody. Dodatkowo basen tego typu będzie zużywał mniej energii elektrycznej oraz różnego rodzaju środków które służą do oczyszczania wody. Małe baseny tego rodzaju zużyją mniej energii do podgrzania wody. Ich największą zaletą jest mały rozmiar, dlatego osoby które posiadają niewielką przestrzeń przed domem również mogą zakupić tego rodzaju basen.

Mogą być to oczywiście baseny o różnych formach, przykładowo basen prostokątny który będzie wyposażony w wiele różnego rodzaju dodatków. Oczywiście może być to basen wykonany ze stali nierdzewnej, który będzie prosty w montażu, tego rodzaju rozwiązanie będzie także dużo tańsze niż tradycyjny basen. Należy zwrócić uwagę na odpowiednią filtrację wody, stosować odpowiednie filtry, oraz je wymieniać. Dodatkowo należy zastosować odpowiedni system służący do oczyszczania wody.

Z pewnością basen z systemem przeciwprądu to rozwiązanie dla osób które lubią pływać, jednak nie dysponują odpowiednią przestrzenią lub też nie chcą budować dużego basenu, który będzie wiązał się z wysokimi kosztami eksploatacji. Z pewnością basen z przeciwprądem będzie dobrym pomysłem w przypadku sportowców ale także dobrze sprawdzi się w przypadku rehabilitacji.