Motoryzacja

Rynek wynajmu aut w Polsce

Obecnie firmy które chcą kupić nowy pojazd zastanawiają się nad opłacalnością wynajmu długoterminowego, czyli od 24 do 60 miesięcy.

Z pewnością czasem w firmie potrzebny jest dodatkowy samochód, jednak zakup nowego auta nie zawsze wydaje się dobrym pomysłem. Dlatego też warto skorzystać z wypożyczalni. Wypożyczalnia oferują nam obecnie bardzo wiele różnych aut, samochody sportowe, limuzyny, z pewnością znajdziemy auto odpowiednie do naszych potrzeb.

Rynek wynajmu aut w Polsce

Czy wynajem aut jest opłacalny?

Warto zwrócić uwagę iż obecnie firmy coraz częściej wypożyczają samochody, maleje zainteresowanie leasingiem. Wynajem dla firmy jest kosztem, będzie można odliczyć go od podatku. Oczywiście w przypadku leasingu należy zwrócić uwagę na naprawę, ubezpieczenie, wymianę opon czy też rozliczanie kilometrówki. Naturalnie auta z wypożyczalni będą posiadały już ubezpieczenie, przeglądy, będzie to auto gotowe do użytkowania. Wynajęty samochód zapewni nam duży komfort, możemy znaleźć luksusowe limuzyny, także auta sportowe takie jak przykładowo Ford Mustang czy też sportową wersję marki Infinity. Dodatkowo wypożyczalnie oferują obecnie coraz częściej pojazdy elektryczne.

Oczywiście pojazdy luksusowe wynajmowane są także na różnego rodzaju uroczystości, może być to przykładowo ślub. Naturalnie będziemy poszukiwali samochodów wygodnych, w tym przypadku mogą być to SUV-y, z pewnością zapewniają one komfort podróży. Firmy które zajmują się wynajmem mogą dodatkowo zaopatrzyć samochód w modem z internetem czy też telefon z polską kartą. Może to z pewnością być duże ułatwienie dla osób które podróżują służbowo, chcą być w stałym kontakcie z firmą. Dodatkowo z tego rodzaju udogodnienia często korzystają osoby z zagranicy.

Z pewnością warto poszukiwać wypożyczalni które posiadają auta w dobrym stanie technicznym, nowe lub też mało używane, warto zwrócić uwagę iż auto z wypożyczalni będzie opłacone, będzie posiadało przegląd, dlatego może być to bardzo ciekawa alternatywa dla zakupu auta. Warto skorzystać także z doradztwa fachowców takich jak Rafał Grzebin, właściciel wypożyczalni Mestenza który może doradzić nam wybór optymalnego auta, które możemy wynająć na krótki czas przykładowo 1 lub też 2 dni lub też może być to wynajem długoterminowy, który może być opłacalny dla firm.