Zdrowie

Zagęszczanie włosów metodą Smart Graft – zbliż się do perfekcji

Przeszczep włosów staje się coraz popularniejszym zabiegiem, nie tylko wśród panów, którzy mają problem z zaawansowanym łysieniem, ale też wśród pań z silnie przerzedzonymi włosami. Zagęszczanie włosów metodą Smart Graft to bezpieczny i skuteczny sposób na zakamuflowanie łysiny i odzyskanie pewności siebie.

Skuteczne zagęszczanie włosów

Tradycyjny przeszczep włosów (metodą „strip”) polega na pobraniu kawałka skalpu z mieszkami włosowymi, a następnie pozyskaniu z niego włosów do przeszczepu. Zabieg ten wiąże się z długim okresem rekonwalescencji, a po wyciętej skórze pozostaje widoczna blizna. W porównaniu do najnowszych metod transplantacji włosów jest to dużo bardziej inwazyjna i dyskomfortowa dla pacjenta procedura.

Nowoczesne zagęszczanie włosów metodą Smart Graft polega na punktowym pobieraniu pojedynczych zespołów mieszków włosowych (graftów) i przeszczepianiu ich w miejsca łysienia. Czas zabiegu został skrócony do minimum, po przeszczepie można od razu wrócić do codziennych czynności, a na głowie nie pojawiają się blizny.

Na czym polega przeszczep włosów Smart Graft?

Przed zabiegiem zagęszczania włosów konieczna jest konsultacja ze specjalistą oraz przeprowadzenie odpowiednich badań laboratoryjnych, które pozwolą wykluczyć przeciwwskazania i zakwalifikować pacjenta do terapii.

Transplantacja włosów rozpoczyna się od znieczulenia nasiękowego obszaru, z którego pobierane będą grafty. Za pomocą specjalnej głowicy (która wyglądem przypomina urządzenie do borowania zębów) pobiera się mieszki włosowe, najczęściej z tylnej części głowy (potylicy), gdzie znajduje się ich najwięcej. Procedura wymaga od lekarza ogromnej precyzji i cierpliwości. Głowica wyposażona jest w mikroskalpel, który może wbić się w skórę na maksymalną głębokość 1 mm, co zwiększa bezpieczeństwo zabiegu.

Następnie mieszki włosowe, pod wpływem podciśnienia, trafiają przez system rurek prosto do pojemników, w których panują idealne warunki, zwiększające ich przeżywalność. Znajduje się tam roztwór soli fizjologicznej o odpowiedniej temperaturze około 6–8°C. Tak zabezpieczone grafty czekają na finalny przeszczep włosów.

Implanty włosów umieszczane są skrupulatnie w skórze głowy. Odbywa się to przy pomocy głowicy wyposażonej w specjalną igłę oraz pompę. Chirurg tworzy na głowie pacjenta nową linię włosów.

Zagęszczanie włosów trwa około 4–6 godzin. Kolejnego dnia, kiedy przestaje działać znieczulenie, można odczuwać pewien dyskomfort w miejscu przeszczepu, m.in. swędzenie i pieczenie. Po zabiegu należy stosować się do zaleceń lekarza, które obejmują m.in.:

  • pierwsze mycie głowy dopiero po kilku dniach po zabiegu,
  • stosowanie specjalnych szamponów zaleconych przez lekarza,
  • przyjmowanie przepisanych leków wspomagających wzrost włosów,
  • powstrzymywanie się przed drapaniem po głowie.

Skuteczność nowoczesnej transplantacji włosów

Przeszczep włosów Smart Graft charakteryzuje się bardzo wysoką przeżywalnością graftów – sięgającą nawet 98%. Żadna inna metoda zagęszczania włosów nie jest w stanie zapewnić tak wysokiej skuteczności.

W pierwszej kolejności przeszczepione mieszki gubią włosy. Dopiero po kilku miesiącach cebulka rozpoczyna produkcję nowych włosów. Związane jest to z naturalnym cyklem włosa, który składa się z trzech faz: anagenu (wzrost), katagenu (etap przejściowy) i telogenu (spoczynek). Na gęstą czuprynę trzeba zazwyczaj poczekać od sześciu do dziesięciu miesięcy. Tyle czasu potrzebują włosy po przeszczepie, aby odbudować się i utworzyć nową fryzurę.

Włosy po przeszczepie Smart Graft wyglądają pięknie i naturalnie, bez nieestetycznych blizn na skórze głowy. Efekt zagęszczenia włosów jest trwały, ponieważ do transplantacji używane są mieszki z potylicy – niewrażliwe na działanie testosteronu. Gęstość uzyskanej fryzury zależy przede wszystkim od liczby włosów w obszarze dawczym, a także od wielkości leczonego obszaru łysienia. Nowa linia włosów idealnie pokrywa się z naturalną.

Chcesz dowiedzieć się więcej o nowoczesnych metodach zagęszczania włosów? Skontaktuj się koniecznie ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie, dla których leczenie łysienia nie ma żadnych tajemnic.