Finanse

Banki oferują obecnie wiele rodzajów kredytów

Kiedy brakuje nam pieniędzy na ważny cel, możemy skorzystać z kredytów i pożyczek, jakich udzielają banki i inne instytucje finansowe.

Kiedyś kredyty były trudno dostępne i w dodatku procedura ich przyznawania była skomplikowana, czasochłonna i wymagała przedstawienia wielu zaświadczeń i dokumentów. Obecnie możemy skorzystać w bankach z kredytów bez zaświadczeń.

Banki oferują obecnie wiele rodzajów kredytów

Jak szybko uzyskać kredyt dla firm bez zaświadczeń?

Jeśli przedsiębiorca chce rozwijać swoją firmę, chce spłacić duże zobowiązania finansowe lub potrzebuje pieniędzy na zakup urządzeń, może starać się w banku o kredyt bez zaświadczeń z ZUS i US oraz bez sprawdzania BIK. BIK, czyli Biuro Informacji Kredytowej, jest po to, żeby bank mógł zdobyć informacje potrzebne do zatwierdzenia udzielenia kredytu danej osobie czy firmie. Z tego typu działalności korzystają jednak banki wtedy, gdy chodzi o bardzo duży kredyt a nie zwykły kredyt gotówkowy.

Zwykle jeśli w grę wchodzi mały kredyt konsumpcyjny, procedury nie są tak restrykcyjne. Do takiego kredytu wystarczy informacja, że potencjalny klient nie zalega z opłatami czy ze spłatą rat poprzednich kredytów. Jeśli nie figurujemy w takim rejestrze, możemy bez obaw pożyczyć pieniądze z banku. Jeśli jednak nie mamy czasu na wizyty w urzędach, nie chcemy czekać na zaświadczenia o niezaleganiu w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych czy Urzędzie Skarbowym, możemy uzyskać kredyt bez takich zaświadczeń.

Wiele firm, które mają problemy finansowe i chcą spłacić swoje zobowiązania, lub też maja pilne wydatki a nie dysponują gotówką, stara się pozyskać z banku kredyt dla firm bez zaświadczeń. Jeśli możemy udowodnić, że jesteśmy w stanie spłacać raty takiego kredytu, mamy szansę uzyskać pożyczkę. Jeżeli kwota nie jest zbyt wysoka, po wypełnieniu wniosku pieniądze często są wypłacane w ciągu kilkunastu minut. Dla większej kwoty z reguły potrzebne są zaświadczenia o dochodach oraz wyliczenie, czy jesteśmy w stanie spłacić raty kredytu w terminie.