Biznes

Co trzeba rozważyć przed wynajęciem magazynu

Wynajem magazynu jest dla wielu firm ważny, ale wybór odpowiedniej powierzchni magazynowej która spełni nasze oczekiwania i potrzeby, nie jest łatwą sprawą.

Jeśli twój biznes wymaga, że musisz zarządzać własnymi zapasami, musisz również znaleźć najlepszy magazyn dla swoich wymagań logistycznych. Błędne zarządzanie magazynem, pomyłki w kompletacji, pakowaniu i dystrybucji towarów wpływają na marżę zysku, ale także mogą zaszkodzić reputacji twojej firmy.

Co trzeba rozważyć przed wynajęciem magazynu

Odpowiednia powierzchnia magazynowa usprawni logistykę

Zanim podpiszesz umowę na wynajem magazynu, koniecznie upewnij się, że otrzymujesz odpowiednią powierzchnię dla swoich potrzeb magazynowych i logistycznych. Jeśli zajmujesz się na przykład towarami łatwo psującymi się, które wymagają stałego chłodzenia, musisz wynająć magazyn chłodnię, aby sprostać tym wyjątkowym wymaganiom. Weź również pod uwagę bezpieczeństwo swoich zapasów. Na przykład materiały niebezpieczne będą wymagały specjalnych stref przechowywania i bezpiecznego dostępu. Musisz również sprawdzić, czy jest miejsce na bezpieczną ewakuację i zabezpieczenia przeciwpożarowe.

Wynajem magazynów różni się w zależności od modelu biznesowego. Możesz wynająć pusty magazyn, który wymaga znacznego kapitału na zainwestowanie w cały sprzęt, lub możesz zdecydować się na powierzchnię w już wyposażonym magazynie. Jeśli potrzebujesz przechowywania, kompletacji i pakowania tylko przez krótki czas, rozważ wynajęcie powierzchni w wyposażonym magazynie i centrum realizacji. Zmniejszy to roczne koszty ogólne, jednocześnie korzystając z wiedzy wykwalifikowanej firmy logistycznej i realizującej zamówienia.

Aby magazyn logistyka był opłacalny, trzeba jak najlepiej wykorzystać dostępną przestrzeń. Jeśli możesz składować towar przykładowo na paletach, rozważ powierzchnię magazynową z wysokim sufitem, z regałami do układania wielu palet. Przechowywanie towarów w taki sposób zmniejsza metraż kwadratowy, którego będziesz potrzebować do tej samej ilości zapasów, a zatem pozwala obniżyć ogólne koszty wynajmu.