Zdrowie

Szybki i bezbolesny zabieg

Zapewne nieraz na naszej skórze zauważyliśmy różnego rodzaju zmiany, które nas niepokoiły.

Gdy lekarz nas uspokoił, że nie jest to nic groźnego w wielu przypadkach staraliśmy się to zwalczyć. Czasami tego typu zmiany wyglądają bardzo nieestetycznie. Jeśli pojawia się ona w miejscu widocznym dla wszystkich np. na twarzy to zazwyczaj chcemy się jej jak najszybciej pozbyć, bo jeśli jest to zakryte to często nam to w niczym nie przeszkadza.

Wiele metod

Jak zatem walczyć z takimi zmianami? Warto wiedzieć, że nie wszystkie metody są skuteczne i trzeba próbować wszystkich. Jedną z bardziej skutecznych jest kriochirurgia. Być może nie wszyscy wiedzą co to dokładnie jest i na czym to w rzeczywistości polega. Jak się okazuje nie jest to nic skomplikowanego i cała filozofia polega na zamrażaniu konkretnej zmiany skórnej przy użyciu ciekłego azotu lub rzadziej podtlenku azotu. Trzeba powiedzieć sobie o tym, że zawsze temperatura każdej z tych substancji jest bardzo niska.

Kriochirurgia – jak wygląda?

Jak zatem wygląda sam zabieg? Na wstępie warto jest powiedzieć, że do niego nigdy nie jest potrzebne wcześniejsze przygotowanie ani nawet znieczulenie. Nie jest to zabieg bolesny, a jedyny ból jaki może się pojawić to jest to czas po zabiegu, gdy następuje proces rozmrażania danego miejsca. Jednak tego typu dolegliwości bólowe zazwyczaj szybko ustępują. Jeśli chodzi o sam zabieg to podczas jego wykonywania czasami można odczuć jedynie pieczenie czy swędzenie, jednak nie jest to mocne. Jak widać jest to w zasadzie zabieg bezbolesny, a dodatkowo trwa krótko – zazwyczaj jest to kilka minut, a wszystko to zależy od tego w jakim miejscu jest wykonywany oraz jakich rozmiarów jest dana zmiana skórna. W przypadku, gdy chcielibyśmy wykonać taki zabieg najlepiej udać się do tej kliniki: http://klinika-urody.pl/oferta/dermatologia-estetyczna/usuwanie-zmian-skornych/kriochirurgia, gdzie zostanie on przeprowadzony w sposób profesjonalny.