Biznes

Zastrzyki z botoksu to nie tylko wygładzanie zmarszczek

W salonach kosmetycznych i gabinetach medycyny estetycznej coraz częściej stosuje nieinwazyjne zabiegi redukujące zmarszczki.

Już nie tylko gwiazdy mogą sobie pozwolić na zachowanie młodzieńczego wyglądu, ale dzięki ofertom, które stają się dostępne dla wszystkich, wielu mężczyzn i kobiet po raz pierwszy odkrywa zalety takich procedur. Redukcja zmarszczek to coś więcej niż tylko odmładzanie twarzy. Stosując botoks oraz kwas hialuronowy w zastrzykach można skorygować różne defekty urody. Nasze mięśnie rozluźniają się z czasem, a kiedy rozciągną się w okolicach oczu, może to spowodować opadanie brwi i powiek. To nas bardzo postarza, nadając naszym twarzom zmęczony wygląd. Kiedy doświadczony kosmetolog zastosuje zastrzyki redukujące zmarszczki prosto do tych mięśni, które ściągają brwi w dół, brwi uniosą się, otwierając nieco szerzej oczy i nadając ci bardziej młodzieńczy wygląd. Wystarczy kilka milimetrów uniesienia powiek, aby uzyskać znacznie młodszy wygląd twarzy. Nadmierna potliwość dotyka znacznej populacji ludzi. Ta kłopotliwa dolegliwość może bardzo izolować społecznie, biorąc pod uwagę, że nadmierne wytwarzanie potu często powoduje, że ubrania są przepocone i brzydko pachną, nawet jeśli nie jest gorąco. Zastrzyki z botoksu podawane w małych dawkach w miejscach najbardziej narażonych na spocenie się, takich jak pachy lub dłonie, może tymczasowo powstrzymać lub złagodzić objawy tej dolegliwości. Zabieg można powtarzać co kilka miesięcy. Gdy poziom kolagenu zaczyna spadać w wieku około 20 lat, nasza skóra traci swoją elastyczność i zdolność powrotu do pierwotnego kształtu.

Redukcja zmarszczek zastrzykami z botoksu tymczasowo zatrzyma skurcze mięśni, które powodują powstawanie zmarszczek mimicznych.

Przeczytaj na ten temat więcej w informacji, top lista zabiegów na twarz na Moment.pl podpowie, jakie zabiegi są dla ciebie odpowiednie. Ponieważ redukcja zmarszczek jest tak skuteczna na górnej części twarzy, strategicznie zastosowane dawki zmniejszą kurze łapki wokół oczu, a także zmarszczki na czole i bruzdy, które tworzą się między oczami. Po zabiegu będziesz mieć gładszą i młodszą twarz, ale nadal wyglądającą naturalnie, bez efektu maski.