Dom

Nowoczesne balustrady ze szkła

Schody odgrywają bardzo ważną rolę w architekturze domu, wpływają znacznie na jego wygląd.

Zaprojektowanie klatki schodowej będzie zatem istotne z punktu widzenia wystroju, ale także bezpieczeństwa. Schody powinny być także praktyczne, powinny być dopasowane do wielkości pomieszczenia, stopnice powinny posiadać właściwą wysokość oraz szerokość. Często stosuje się także różnego typu balustrady, drewniane, metalowe oraz coraz częściej szklane, które dobrze pasują do wnętrz nowoczesnych.

Nowoczesne balustrady ze szkła

Balustrady szklane samonośne

Balustrada ze szkła będzie bardzo dobrze zgrywała się zarówno ze schodami tradycyjnymi drewnianymi, jak również metalowymi, czy też wykonanymi z cementu. Szklana balustrada będzie także ozdobiona barierkami, należy dobrać wszystkie elementy w taki sposób, aby tworzyły spójną całość. Często klienci stosują balustrady całoszklane, które nie posiadają dodatkowych materiałów, wsporników poza samą szybą. W ten sposób możemy uzyskać bardzo wyjątkowy efekt, możemy wybrać różne gatunki szkła, jego grubość, a także szkło zdobione. W przypadku balustrady stosuje się szkło hartowane, które jest bardzo wytrzymałe, odporne na zarysowania. Dzięki temu nie pęka, jest to rozwiązanie, które będzie sprawdzało się w pomieszczeniu przez wiele lat.

Balustrady szklane bardzo dobrze sprawdzają się zarówno wewnątrz, jak również na balkonach czy też tarasach na zewnątrz. Stosuje się je w domach rodzinnych, jak również w mieszkaniach na balkonie. Balustrada szklana to duża uniwersalność, możemy zastosować ją w połączeniu z metalem, drewnem, przez to elementy szklane spotkamy w biurowcach, mogą także być wykorzystane przed wejściem do budynku. Balustrada szklana dobrze sprawdza się w także jako dodatek do zadaszeń szklanych przed wejściem, obecnie szkło jest bardzo odporne, możemy zatem instalować je w wielu miejscach.

Jeżeli poszukujemy stylu minimalistycznego, możemy wybrać balustrady szklane samonośne, które nie będą posiadały dodatkowych wsporników. Można zastosować tym przypadku różne poręcze, metalowe, drewniane, które będą rozgrywały się z innymi elementami w naszym domu.