Turystyka

Frombork miasto Mikołaja Kopernika

Jednym z najciekawszych pod względem architektonicznym miastem w Polsce jest Frombork który prawa miejskie uzyskał już w 1310 roku.

Znajduje się tutaj katedra, a całe wzgórze katedralne jest ufortyfikowane. Oczywiście Frombork jest znany z osoby Mikołaja Kopernika który mieszkał i pracował tutaj w XVI wieku. Oczywiście Mikołaj Kopernik jest twórcą teorii heliocentrycznej, jest znany z rewolucyjnej wówczas teorii iż ziemia i inne planety obracają się wokół Słońca. We Fromborku znajduje się także muzeum oraz grób Mikołaja Kopernika, zatem jest to miejsce które często odwiedzają wycieczki szkolne. Oczywiście znajdziemy tutaj bardzo wiele interesujących ciekawostek historycznych, Jest to także miasto bardzo atrakcyjne pod względem architektury.

Frombork miasto Mikołaja Kopernika

Atrakcje Fromborka związane z Mikołajem Kopernikiem

W katedrze we Fromborku znajduje się grób Mikołaja Kopernika, to właśnie w tym miejscu został pochowany słynny astronom. Warto zwiedzać katedrę z przewodnikiem, dzięki niemu poznamy bardzo wiele interesujących ciekawostek związanych z Kopernikiem, poznamy także bardzo interesującą historię Fromborka. Jednym z głównych punktów miasta jest wieża dzwonnicza, Wieża Radziejowskiego, która znajduje się w pobliżu katedry a na jej szczyt prowadzą kręcone schody, będziemy mogli z niej podziwiać panoramę całego miasta.

Frombork został zniszczony w lutym 1945 roku po ciężkich nalotach, od lat 60 XX wieku prowadzono tutaj sukcesywną odbudowę zabytków, obecnie miasto prezentuje się bardzo interesująco, z pewnością architektura jest warta zobaczenia. Miasto znajdowało się w miejscu gdzie często prowadzone były różnego rodzaju wojny i potyczki, często zmieniało także właścicieli, dlatego ważną rolę dogrywały fortyfikacje miasta, zapewniające bezpieczeństwo mieszkańcom.

Oczywiście najważniejsze atrakcje Fromborka wiążą się bezpośrednio z Mikołajem Kopernikiem który żył w tym mieście, zmarł tu w roku 1543. Znajduje się tutaj także jego grób, Mikołaj Kopernik był jednym z najważniejszych astronomów w historii, jego teoria okazała się być prawdziwą, dodatkowo Kopernik zajmował się także medycyną, a także stworzył wiele prac naukowych związanych z ekonomią i pieniądzem.

Więcej na temat Fromborka dowiesz się na blogu Martynasoul.com