Dom

Jakie wybrać prowadnice do szuflad

Jeśli chcesz zmienić prowadnice w swoich szufladach na inne, bez problemów znajdziesz w sklepach odpowiednie dla siebie rozwiązanie.

W sprzedaży znajdziemy różnorodne rodzaje prowadnic o różnych rozmiarach i mechanizmach działania, więc można je łatwo dopasować do mebli.

Jakie wybrać prowadnice do szuflad

Samodomykające się prowadnice szufladowe Furnica

Jedną z ciekawych opcji są samodomykające się prowadnice do szuflad podwieszanych. Mają one wiele zalet, a przede wszystkim zazwyczaj są całkowicie ciche. Oprócz tego zazwyczaj mają ukryty sprzęt, niezależnie od tego, czy montowanie jest otwarte, czy zamknięte. Jest to jeden z najpopularniejszych obecnie projektów prowadnic szuflad i są one chętnie kupowane. Zapewniają cichą pracę, płynny ruch otwierania i zamykania, niewidoczność i pełne wysunięcie szuflady. Szuflady z tymi prowadnicami mogą się same zamykać, oczywiście z pewnymi unikalnymi cechami projektu i oczywiście z pomocą grawitacji, co jest wygodne w użyciu.

Opcje dotyczące wymiarów szuflady będą jednak ograniczone, a to dlatego, że model prowadnic samodomykających się wymaga dokładnych i precyzyjnych pomiarów. Oznacza to również, że jest trochę więcej pracy przy ich instalacji. Prowadnice podwieszane wymagają również większego prześwitu na wysokości szuflady, co również minimalizuje całkowitą przestrzeń do przechowywania w szufladzie. Jeśli chcesz odświeżyć swoją kuchnię, czy po prostu musisz wymienić szufladę, nowoczesne prowadnice do szuflad są dobrym rozwiązaniem, a w sprzedaży znajdziemy wiele opcji do wyboru. Niezależnie od tego, czy są to tradycyjne prowadnice do szuflad z mechanizmem kulkowym, czy też bardziej nowoczesne, samodomykające się prowadnice dolne, na pewno znajdziesz prowadnicę, która będzie odpowiadać Twoim potrzebom.

Ponieważ pozycja okucia, jakie posiadają samodomykające się prowadnice szufladowe Furnica, jest ustalona w stosunku do boków szuflady, konieczne jest dokładniejsze ustawienie okucia wewnątrz szafki niż w przypadku okucia na łożyskach kulkowych montowanych z boku. Należy również pozostawić większy prześwit na wysokości niż w przypadku okuć montowanych z boku, które mogą zajmować miejsce w zależności od innych elementów konstrukcji szafy.