Biznes

Kluczowe pomysły, które wyróżnią Cię w projektowaniu stron internetowych

Wiele osób chce nauczyć się, jak zostać dobrym projektantem stron internetowych, ale nie są pewni, czy mają to, czego potrzeba, aby stać się dobrymi w tym temacie.

Każdy może być dobrym projektantem stron internetowych, po prostu musi się najpierw nauczyć, im więcej dowiesz się z miejsc takich jak ten artykuł, tym lepiej na pewno staniesz się w projektowaniu stron internetowych.Kiedy tworzysz grafikę lub zdjęcia na swoją stronę, pamiętaj, aby rozmiar pliku był niewielki. Jeśli Twoja grafika jest zbyt duża, Twoja strona będzie się powoli ładować, a odwiedzający ją opuszczą. W Internecie można znaleźć wiele darmowych lub niedrogich programów graficznych, które zoptymalizują obrazy przed załadowaniem ich do witryny.W Internecie niewiele rzeczy jest ważniejszych dla użytkowników niż szybkość i wydajność, zwłaszcza jeśli chodzi o czas ładowania strony. Jeśli osoba odwiedzająca Twoją witrynę musi chwilę poczekać na załadowanie strony, prawdopodobnie kliknie ją i opuści. Prawdopodobnie nie wrócą.Zwróć szczególną uwagę na tło projektu witryny. Niektóre witryny używają ruchomych obrazów GIF w tle, co czasami może być dobre, ale głównie sprawia, że ​​tekst jest trudny do odczytania. Wybierz tło, które podkreśla to, co Twoja witryna ma już do zaoferowania, zamiast działać przeciwko niemu. Pomoże to dotrzeć z Twoją wiadomością do odwiedzających.Chociaż możesz być skłonny do dodania wielu dzwonków i gwizdów do swojej witryny, migająca grafika, głośna muzyka i neonowe kolory będą tylko odwracać uwagę od celu Twojej witryny. Odwiedzający, którzy są bombardowani zbyt wieloma widokami i dźwiękami, mogą być skłonni opuścić Twoją witrynę, zanim jeszcze zaczną przeglądać. Zachowaj proste kolory i odpowiednią treść, a projekt Twojej strony internetowej będzie zwycięzcą.Dowiedz się, jak używać kolorów, aby wpływać na czytelników. Każdy kolor ma pewne wrażenie, które może wywołać. Kluczowe pomysły, które wyróżnią Cię w projektowaniu stron internetowych

Na przykład używanie czarnego tła lub obrazów może wywołać uczucie depresji i ciemności.

Użycie koloru takiego jak żółty kojarzy się ze szczęściem. Poświęć trochę czasu na zapoznanie się z psychologią kolorów podczas określania schematu kolorów witryny.Kontynuuj edukację. Strony internetowe nieustannie się zmieniają, każdego dnia, a jeśli przestaniesz uczyć się nowych rzeczy, możesz znaleźć się w tyle ze swoimi projektami. Spróbuj przekonać siebie, że każdego dnia uczysz się jednej nowej rzeczy, czy to programowania nowego tła, czy prostej konfiguracji HTML.Nie masz wyskakujących okienek w swojej witrynie. Chociaż możesz myśleć, że są pomocne, wiele osób uważa, że ​​są denerwujące. Kiedy dodajesz wyskakujące okienka do swojej witryny, ryzykujesz frustrację ludzi do tego stopnia, że ​​nie wrócą.Spróbuj zaprojektować dla wszystkich rozdzielczości ekranu. Prosta strona internetowa zawsze może zachęcić odwiedzających do pozostania i zapoznania się z treścią. Jeśli witryna nie wygląda dobrze w określonej rozdzielczości, użytkownik może ją opuścić, ponieważ nie może jej wyświetlić. Zaprojektowanie bardziej rozciągliwego układu, który pasuje do dowolnej rozdzielczości ekranu, pozwala wiedzieć, że wszyscy odwiedzający mogą cieszyć się treścią.Korzystanie z narzędzi udostępnianych przez hosta do tworzenia witryny doskonale nadaje się do podstawowego układu, ale nie polegaj całkowicie na nich. Potrzebujesz witryny, która naprawdę odzwierciedla Twoją osobowość i wizerunek biznesowy, a to wymaga pewnych niestandardowych opcji, których nie oferują te narzędzia.Korzystając z porad zawartych w tym artykule, możesz szybko zostać dobrym projektantem stron internetowych, a teraz powinieneś czuć się trochę pewniej i tak myśleć. Więc teraz, gdy masz już wnikliwą wiedzę na ten temat, możesz zastosować ją do swoich wysiłków w zakresie projektowania stron internetowych i stać się świetnym projektantem stron internetowych w krótkim czasie.