Biznes

Dzieci lubią się przebierać za różne postaci z bajek i opowiadań

Przebierając się w kostiumy, dzieci uczą się kilku rzeczy o sobie, ale co ważniejsze, dorośli uczą się dużo o dzieciach, uważnie obserwując i słuchając ich podczas odgrywania ról.

Dorośli mają okazję zajrzeć do myśli i emocji swojego dziecka. Możemy zobaczyć, jak bawią się mocami superbohatera, zakładając pelerynę, lub opiekują się nowym dzieckiem, zakładając buty dla dorosłych i siadając na bujanym fotelu z laleczką i karmiąc ją butelką. Widzimy części osobowości dzieci, które w inny sposób nie są ujawniane. Dzieci uczą się za każdym razem, gdy podejmują perspektywę innej osoby podczas odgrywania ról. Uczą się, jak to jest być superbohaterem lub wychowującym dziecko rodzicem. Dzieci mają władzę nad grą i wybierają kostiumy, korzystając ze swojej wyobraźni i dostępnych zasobów. Dzieci lubią się przebierać za różne postaci z bajek i opowiadań

Rekwizyty nie muszą być zbyt szczegółowe, ręcznik może służyć jako peleryna, a odwrócona miska może służyć jako hełm strażacki.

Dziecko samo decyduje, czego będzie używać i jak to pasuje do jego zabawy. Dzieci od zawsze lubiły przebierać się w kostiumy i odgrywać dramatyczne role. Niezależnie od tego, czy twoje dziecko jest smokiem, rycerzem, księżniczką czy wróżką, mózg twojego dziecka rozwija się, kiedy wkłada wymarzony kostium. I chociaż może ci się to wydawać zwykłą zabawą, kiedy twoje dziecko zakłada pelerynę, koronę lub piracką opaskę na oko, jego mózg rozwija się na więcej sposobów, niż możesz sobie wyobrazić. Jak wiedzą pedagodzy wczesnego dzieciństwa, zabawa jest pracą i nauką dziecka, a dzieci odnoszą korzyści poznawcze, fizyczne, społeczne i emocjonalne poprzez przebieranki i bale kostiumowe. Różnego rodzaju kostiumy andrzejkowe dla dzieci możesz kupić online w korzystnych cenach. Zabawa w przebieranki buduje słownictwo, gdy dziecko decyduje, co powie jego postać. Daje im to szansę na poszerzenie słownictwa o słowa i wyrażenia, które mogły usłyszeć w opowiadaniach, ale których zwykle by nie używały. Dzieci mogą wtedy zacząć używać tych nowych słów w rozmowach i tym samym ćwiczyć słownictwo.