Biznes Finanse

Holandia to dobre miejsce do pracy? Ile można zarobić?

Holandia, a raczej już Niderlandy, to niewielki kraj na zachodzie Europy. Mimo tego jest jednym z popularniejszych kierunków dla Polaków szukających pracy i lepszej jakości życia. Wiele osób pyta – czy Holandia to dobre miejsce do pracy? Jakie są zarobki?

Czy Holandia to dobre miejsce do pracy dla Polaka?

Holandia jest dobrym miejscem pracy o ile mamy minimum 22 lata. Jest tam tak zwana wiekówka czyli osoby poniżej 22. roku życia zarabiają mniej. Powoli jednak się od tego odchodzi. Pracy jest dużo w różnych miejscach, najpopularniejsze rodzaje prac to różnego rodzaje magazyny, produkcje i ogrodnictwo.

Dużym plusem jest na pewno to, że do tego typu prac rzadko są wymagane jakieś specjalne umiejętności, często nawet nie trzeba mówić po angielsku. Stawki są różne w zależności od pracodawcy, ale nie może nam płacić poniżej 9,72 euro brutto na godzinę, ponieważ taka jest najniższa krajowa. Warto jednak zaznaczyć, że często można zarobić więcej, ponieważ agencje pracy chcą tak zachęcić większą liczbę pracowników do pracy.

Kolejnym plusem jest tak zwane „wakacyjne”, gdzie z każdej wypłaty 8% zarobków idzie na ten poczet i taką ekstra pensję dostajemy na wakacje. Oczywiście państwo nam nie zabiera tych pieniędzy, a po prostu dorzuca na wakacje. Po kilku miesiącach pracy potrafi się z tego uzbierać spora suma pieniędzy. Szukasz pracy w Holandii? Wybierz współpracę z  Holland Contracting.

Koszt życia w Holandii

Ceny w Niderlandach są średnie, jednak patrząc na stosunek zarobków do cen to nie będziemy musieli sobie niczego żałować. Jest wiele dyskontów i supermarketów, gdzie zrobimy stosunkowo tanie zakupy. Jeżeli będziemy mieć szczęście i będziemy mieszkać blisko niemieckiej granicy, to jeszcze lepiej dla nas, ponieważ nasi zachodni sąsiedzi ceny mają jeszcze niższe i wielu Holendrów jeździ tam właśnie na zakupy.

Holandia mimo, że to niewielki kraj, ma wiele ciekawych krajobrazów. Możemy zobaczyć tam dużo nizinnych krajobrazów, a miasta wyglądają nowocześnie. Wiele wieżowców, korporacje technologia high-tech, czuć że ten kraj jest bogaty i szybko się rozwija. Drogi też są na wysokim poziomie. Praktycznie cały kraj połączony jest linią autostrad dzięki czemu, przemieszczanie się jest szybkie i komfortowe. Na drogach często też spotykamy ciekawe i nowe samochody. Widać, że Holendrzy stawiają na nowoczesność, ponieważ elektryczne samochody, takie jak jak chociażby Tesla, widzimy na każdym kroku.

Holandia to bardzo dobre miejsce do życia i pracy. Możemy tutaj sporo zarobić i zobaczyć wiele pięknych miejsc. Nawet pracując w zwykłej fabryce stać nas na wiele markowych rzeczy.