Zdrowie

Najskuteczniejsze porady i wskazówki dotyczące bezdechu sennego

Bezdech senny jest częstym, zbyt często niezdiagnozowanym problemem zdrowotnym, który przedstawia niezliczoną ilość problemów.

Kluczem do zdrowego życia pomimo zdiagnozowanego bezdechu sennego jest poznanie najlepszych metod leczenia. Kontynuuj czytanie tego artykułu, aby poznać kilka wskazówek dotyczących opieki zdrowotnej w przypadku bezdechu sennego.Wzmocnij gardło i szczękę kilkoma podstawowymi ćwiczeniami. Rozwijanie tych mięśni powinno zmniejszyć objawy bezdechu sennego. Możesz ćwiczyć gardło i szczękę, po prostu ciągnąc język lub ćwicząc bardzo proste ćwiczenia oddechowe. Celem jest nauczenie Cię innego oddychania i miejmy nadzieję, że Twój bezdech senny zniknie.Pijesz czy palisz? Pozbądź się wszystkich złych nawyków. Oba mają negatywny wpływ na twoje drogi oddechowe. Alkohol rozluźnia drogi oddechowe, czyniąc je bardziej podatnymi na zapadnięcie się, a palenie może powodować ich puchnięcie, ograniczając przepływ powietrza. Jeśli nie jesteś w stanie na zawsze odejść od tych nawyków, przynajmniej unikaj ich przed snem.Musisz schudnąć, jeśli okaże się, że jesteś zbyt ciężki dla swojej ramy. Kilka badań wykazało, że istnieje związek między otyłością a bezdechem sennym. Alternatywnie, jeśli zrzucisz dwadzieścia pięć funtów, możesz zobaczyć ogromną poprawę objawów bezdechu sennego, zwłaszcza jeśli masz do czynienia z otyłością.Jeśli zdecydujesz się wypróbować maszynę CPAP, nie poddawaj się co najmniej przez kilka tygodni. Wielu pacjentów z bezdechem sennym rezygnuje, zanim naprawdę zdąży przyzwyczaić się do swojego urządzenia. Poczekaj, aż poczujesz się komfortowo ze spaniem podczas noszenia maski, a naprawdę powinieneś zauważyć różnicę.Jeśli masz bezdech senny i nie możesz przełamać nawyku spania na plecach, spróbuj spać w koszulce z dwiema piłkami tenisowymi wszytymi z tyłu. Wykonanie tej koszulki do spania jest prostym projektem do wykonania w domu i może pomóc w zerwaniu ze spaniem na plecach. Biznesy Online - Szereg ciekawych publikacji związanych z biznesem również w sieci.

Za każdym razem, gdy próbujesz przewrócić się na plecy podczas snu, piłki tenisowe będą przypominać o przewróceniu się na bok.Jeśli codziennie czujesz się zmęczony, możesz mieć bezdech senny.

Niektóre z typowych objawów bezdechu sennego obejmują chroniczne chrapanie, przerwy w oddychaniu, senność w ciągu dnia oraz dławienie się lub sapanie podczas snu. Jeśli twój partner zauważy, że masz te objawy podczas snu, powinieneś udać się do lekarza w celu oceny swojego stanu.Jeśli nie wiesz, czy Twoje chrapanie pochodzi z bezdechu sennego, czy po prostu z chrapania, spróbuj skorzystać z dziennika snu. W tym pamiętniku będziesz musiał zapisać, ile czasu spędzasz w łóżku, ile razy budzisz się każdej nocy i jak bardzo czujesz się zmęczony, kiedy wstajesz rano.Jeśli cierpisz na bezdech senny, przestrzegaj regularnego harmonogramu snu. Twój stan już zakłóca regularny cykl snu każdej nocy. Dlatego tak ważne jest utrzymanie stałego wzorca snu, który wyeliminuje senność w ciągu dnia. Zacznij od pójścia spać o ustalonej porze każdego wieczoru i budzenia się o ustalonej porze każdego dnia.Spróbuj spać z paskami do nosa, aby otworzyć kanały nosowe. Jeśli cierpisz na bezdech senny, może to przynieść ulgę w objawach, zwłaszcza chrapaniu. Kiedy sen jest mniej przerywany okresami czuwania, kiedy nie możesz oddychać, lepiej wypoczywasz w nocy i często widzisz, że objawy znikają.Aby żyć zdrowo po zdiagnozowaniu bezdechu sennego, ważne jest, aby edukować się na temat choroby i przestudiować wszystkie najnowsze, najskuteczniejsze opcje leczenia. Bezdech senny nie jest wyrokiem śmierci. Korzystając ze wskazówek i porad zawartych w tym artykule, możesz radykalnie poprawić swoje zdrowie.