Biznes

Skup używanych drukarek

Biurowym must have jest bez wątpienia drukarka.

Trudno wyobrazić sobie pracę w wielu jednostkach firmy bez wsparcia urządzenia drukującego. W grupie stale wymienianego i zoptymalizowanego sprzętu drukarki zajmują nadal dość wysoką pozycję. Mimo digitalizacji nadal dokumentacja papierowa w wielu przypadkach jest konieczna. Często dotyczy ona ważnych kwestii związanych z rozliczeniami finansowo – księgowymi, umowami i ważną dokumentacją firmy oraz pracowniczą. Dlatego popularność tego rodzaju urządzeń w firmach nie maleje. Jest tylko pytanie co można zrobić z używanymi drukarkami ? czy jedyne co można zrobić to przekazać je do utylizacji?

Wiele zależy od tego jakiego rodzaju drukarki są wycofane z eksploatacji w firmie i jaki jest ich stan. Tańsze urządzenia, o nieco gorszych parametrach często stosunkowo szybko starzeją się i tracą wydajność. Posiadają również drogie zamienniki co dodatkowo zniechęca do zakupów entuzjastów używanych drukarek. Inaczej sprawa wygląda w przypadku profesjonalnych, często wielofunkcyjnych urządzeń tak samo jak w przykadków laptopów i komputerów. Jeżeli były eksploatowane w umiarkowany sposób to rokują bardzo dobrze i mogą zyskać konkretne kwoty przy ponownej sprzedaży.

Istotna jest ilość wykonanych kopii i poziom eksploatacji. Przy urządzeniach drukujących to istotna kwestia. Im mniej tym lepiej. Urządzenia wielofunkcyjne oferują więcej niż podstawowe wydruki. Mają wachlarz opcji. Przy ponownej sprzedaży stan urządzenia będą określać poziomy eksploatacji lub uszkodzenia w każdym z możliwych obszarów w danym modelu. Jednym z nich będzie skaner.

Skup używanych drukarek

Zmienia drukarkę w kopiarkę a to dość ważne. Działający bez spadków wydajności może posłużyć kolejne lata.

Wartościowym elementem, z punktu widzenia użytkownika, wyposażenia firmowej drukarki wielofunkcyjnej jest karta sieciowa, umożliwiająca druk w sieci LAN. Daje możliwość łatwego podpięcia urządzenia do laptopów dowolnej ilości użytkowników tym samym umożliwiając drukowanie czy skanowanie całemu zespołowi lub nawet działowi firmy.

Istotne będą dodatkowe funkcje drukowania jak możliwość druku dwustronnego, modyfikacji ułożenia dokumentu, marginesów czy zszywania i przygotowywania prezentacji, raportów itp. Takie ułatwienia zawsze znajdują entuzjastów. W sprzedaży używanych drukarek każda dodatkowa funkcja to realny sposób na poprawienie ceny ponownej sprzedaży.

Sprzedaż wycofanych z eksploatacji drukarek firma może prowadzić samodzielnie. Optymalnym rozwiązaniem jest jednak kiedy zleca tego rodzaju działania specjalistom. Obecnie na rynku działa kilka firm zajmujących się skupem używanych drukarek. Pomagają one przedsiębiorstwom w ponownej sprzedaży tego rodzaju urządzeń. Często są pierwszym kupującym, który składa ofertę odkupu. Posiadają doświadczonych pracowników, którzy szybko ocenią stan urządzenia i przygotują wycenę. W razie konieczności zajmą się również drobnymi pracami serwisowymi, które przywrócą używane drukarki do pełnej sprawności tym samym pozwolą uzyskać lepsze ceny sprzedaży.