Biznes Dom Zdrowie

Ozonowanie usunie wirusy, grzyby i pleśń

Obecnie coraz więcej firm decyduje się na dezynfekcję miejsc pracy, można także dezynfekować całe hale fabryczne, można w tym celu wykorzystywać różne środki.

Uznawany za bardzo skuteczny jest ozon, ponieważ do zabijania wirusów, bakterii i zarodników wymagany jest wysoki poziom ozonu, proces dezynfekcji powinien być przeprowadzany pod nieobecność pracowników. Do dystrybucji ozonu można wykorzystać duże przemysłowe wentylatory. Wówczas po zamknięciu okien i drzwi i odpowiednim uszczelnieniu pomieszczenia można rozpocząć dezynfekcję. Samo ozonowanie może być kontrolowane za pomocą urządzeń zdalnie sterowanych. Ozon, jako gaz dociera do wszystkich zakamarków, zatem zdezynfekowane zostaną wszystkie miejsca. Oczywiście w czasie ozonowania należy sprawdzać stężenie ozonu, po zakończeniu pracy ozon zacznie się zamieniać w tlen. Dlatego też powinny zostać zachowane specjalne środki bezpieczeństwa. Tego rodzaju sposób dezynfekcji jest skuteczny ponieważ giną nie tylko zarazki które znajdują się na różnych powierzchniach, ale także w powietrzu. Tak oczyszczona hala po odpowiednim przewietrzeniu będzie bezpiecznym środowiskiem do pracy.

Oczywiście ozonowanie można wykonywać także w domach, jeżeli chcemy upewnić się że nasz dom jest bezpieczny od wirusa możemy zamówić firmę, która wykona w naszym domu tego rodzaju usługę.

Z pewnością na uwagę zasługuje fakt iż jest to także metoda bezpieczna dla środowiska. Ozonowanie zabija także pleśń i grzyby. Dlatego jeżeli w domu będziemy mieli problem z pleśnią, warto przeprowadzić ozonowanie ścian. Problem pleśni i grzyba w domach jednorodzinnych występuje także często na poddaszu. Powodem może być niewystarczająca wentylacja czy też dostawanie się wilgoci przez dach, również niesprawna wentylacja może być przyczyna problemów. Wówczas warto zgłosić się do firm jak Mr Ozone, specjaliści we właściwy sposób przeprowadzą ozonowanie w naszym domu. Będzie to także skuteczny sposób na pozbycie się wszystkich zarazków.