Dom Nieruchomości

Schody ze szklanymi balustradami – dobry wybór do małego wnętrza

Wybór konstrukcji schodów ma bardzo duże znaczenie na wygląd całej przestrzeni. Tam, gdzie metraż jest niewielki, często pojawia się problem z doborem konstrukcji schodów. Warto wtedy zwrócić uwagę na schody ze szklanymi balustradami, dzięki którym będzie można optycznie powiększyć wnętrza.

Szkło jest materiałem rekomendowanym wtedy, gdy cele jest uzyskanie efekty rozświetlenia, powiększenia wnętrza. Przepuszcza światło, a w postaci lustra odbijaj je, dzięki czemu może nadać przestrzeniom atrakcyjny wygląd. Taki efekt dotyczy także schodów i balustrad szklanych, które rekomendowane są do wszystkich małych wnętrz.

Balustrady ze szkła – stylowy dodatek do schodów

Balustrady są kluczowym elementem, gdy chodzi o bezpieczeństwo schodów. Właśnie dlatego nie można rezygnować z ich montażu. Nie oznacza to jednak, że balustrada musi zabierać dużo miejsca i dawać nieestetyczny efekt. Alternatywne rozwiązanie to schody ze szklanymi balustradami, za pomocą których można uzyskać spektakularne rezultaty.

Szklane balustrady wytwarzane są ze specjalnego typu szkła, które poddawane jest hartowaniu. Dzięki temu uzyskuje ono dodatkowe wzmocnienie, a tym samym jest bezpieczne w użytkowaniu.

Wykonane ze szkła hartowanego balustrady schodowe są doskonałym dopełnieniem chodów o konstrukcji metalowe, drewnianej czy też schodów na podbudowie żelbetowej. Najlepiej prezentują się w wnętrzach o nowoczesnym wyglądzie, dzięki czemu mogą podkreślić wtedy ich charakter.

Gdzie można zamówić schody ze szklanymi balustradami?

Wobec tego stylowe schody ze szklanymi balustradami mogą być doskonałym wyborem również w mniejszych wnętrzach – na ciasnych klatkach schodowych, w salonach, przedpokojach, gdzie nie ma zbyt wiele miejsca na masywne schody o tradycyjnej konstrukcji.

Aby zamówić schody ze szklanymi balustradami, warto zdecydować się na sprawdzonego producenta, który będzie mógł zapewnić wtedy kompleksową, fachową obsługę. Dzięki niemu można uzyskać balustrady ze szkła skrojone na miarę!