Rozrywka

Wciel się w rycerza i podbijaj nowe ziemie w grze Heroes of Might and Magic

Gry z serii Heroes of Might and Magic należą do najpopularniejszych gier turowych na świcie, obecnie możemy zagrać w wiele różnych części.

Rozgrywki prowadzimy w fantazyjnym świecie rycerzy, zamków i magii. Naszym zadaniem będzie podbijanie nowych terenów oraz rozbudowywanie naszych zamków, z czasem będziemy mogli stworzyć ogromną armię mogąca pokonać groźnych przeciwników. Cała gra jest dość rozbudowana, możemy wybierać wiele sposobów osiągnięcia celów różnych misji. Początkowo dobrym pomysłem będzie atakowanie łatwych celów i gromadzenie złota, które będzie nam bardzo potrzebne w kolejnych fazach gry i rozwoju. Bohater może nauczyć się nowej umiejętności, ulepszyć istniejącą, zdobyć nową lub stworzyć kombinacje wielu umiejętności po zdobyciu nowego poziomu lub odwiedzeniu specjalnych budynków na mapie. Bohater może mieć do pięciu zwykłych umiejętności i zawsze ma odpowiednią umiejętność typową dla rasy postaci. Wciel się w rycerza i podbijaj nowe ziemie w grze Heroes of Might and Magic

Umiejętności są podzielone na cztery poziomy: podstawowy, zaawansowany, ekspercki i ostateczny.

Z każdą umiejętnością powiązane są trzy do pięciu zdolności, w zależności od rasy bohatera. Każdy poziom umiejętności daje bohaterowi szansę nauczenia się jednej umiejętności w ramach danej umiejętności. Oznacza to, że bohater z podstawowym poziomem umiejętności może nauczyć się jednej umiejętności, drugiego poziomu zaawansowanego, a trzeciego poziomu eksperta. Umiejętności nie można się natychmiast nauczyć, gdy bohater zwiększy odpowiedni poziom umiejętności. Oprócz trzech poziomów umiejętności, które mają zastosowanie do zwykłych umiejętności, umiejętność rasowa może osiągnąć najwyższy poziom, gdy bohater nosi określony artefakt. Każda rasa będzie miała swoją siedzibę, trzeba będzie ją rozbudowywać, co będzie dawało nam możliwość na zyskanie nowych wojsk.
Z pewnością gra HEROES OF MIGHT AND MAGIC V, to jedna z najciekawszych ze wszystkich części. Nawet po latach gra się w nią bardzo przyjemnie, potrafi zaangażować gracza i dostarczyć wiele godzin wspaniałej rozrywki.