Biznes

Środki ochrony roślin dla sadowników

Różnego rodzaju choroby grzybowe czy też insekty mogą być dużym zagrożeniem dla sadowników.

Może to dotyczyć sadów jabłoniowych czy też wiśniowych, w których pojawienia się grzyba może skutkować obumieranie liści, co przekłada się na niższe zbiory. Warto zwrócić uwagę na skuteczne środki ochrony roślin, które możemy stosować z powodzeniem w sadach, przeznaczone będą do zabijania grzybów oraz insektów.

Środki ochrony roślin dla sadowników

Fungicydy i insektycydy stosowane w sadach

Opryski możemy stosować zarówno wiosną jak i jesienią, w przypadku wczesnych oprysków możemy zastosować środki prewencyjne, które będą zapobiegały rozprzestrzenianiu się grzybów. Dodatkowo będziemy stosowali różnego rodzaju fungicydy w przypadku zauważenia rozprzestrzenienia się grzyba na liściach oraz łodygach. W tym przypadku zdiagnozowanie problemu może nie jest trudne, często grzyby pojawiają się w sposób dość charakterystyczny, są to brązowe plamy na liściach, mogą występować w różnej postaci, dzięki czemu zdiagnozujemy rodzai grzyba, który atakuje nasz sad. Wówczas będziemy mogli dobrać odpowiednie fungicydy, często są to środki, które posiadają wiele składników czynnych, zatem mogą posłużyć do unieszkodliwienia różnych gatunków grzybów.

Dodatkowym problemem są insekty, które żywią się liśćmi oraz łodygami, często są to insekty w fazie larwalnej, możemy zastosować opryski, które dobrze radzą sobie z różnego typu insektami. Podczas oprysków należy zwrócić uwagę na warunki pogodowe, w przypadku oprysków sadów podczas wietrznej pogody środki ochronne mogą zostać zwijany na inne obszary. Dodatkowo niesprzyjające warunki to opady deszczu oraz silne nasłonecznienie. W pierwszym przypadku deszcz może zmywać środki ochrony roślin z liści do gleby co będzie działaniem niepożądanym. W przypadku wysokich temperatur możemy także zauważyć zbyt szybkie wyparowanie środków aktywnych przed rozpoczęciem działania.

Sadownicy, którzy dokonują częstego sprawdzania stanu drzew, liści mogą odpowiednio wcześniej wykryć zagrożenie i zastosować skuteczne środki ochrony roślin, które dostępne są na stronie https://innvigo.com/sadownictwo/. Możemy wybrać fungicydy w postaci granulatu lub koncentratu, które rozcieńczamy z wodą, otrzymując właściwy oprysk. Warto zwrócić uwagę na skład, substancje czynne znajdujące się w danym fungicydzie, dzięki temu będziemy mogli dobrać je odpowiednio do pojawiających się problemów.