Biznes

Usuwanie chwastów z upraw

Dużym problemem dla wielu plantatorów może być występowanie nadmiernej ilości chwastów w uprawach, będzie skutkowało to konkurencją jeżeli chodzi o światło słoneczne, wodę czy też elementy mineralne które zawarte są w glebie.

Dlatego też należy pozbywać się niechcianych roślin, obecnie można w tym celu wykorzystać wiele różnych środków, może być to oczywiście usuwanie mechaniczne, w tym przypadku będziemy mogli usuwać chwasty ręcznie lub też za pomocą specjalnych maszyn.

Naturalnie najbardziej wydajne będą herbicydy, są to środki ochrony roślin selektywne, które służą do usuwania określonych grup chwastów. Usuwanie chwastów z upraw

Kiedy należy stosować środki ochrony roślin

W przypadku tego rodzaju środków ochrony roślin powinniśmy zwrócić uwagę iż należy stosować je w odpowiednim czasie, mogą być to różnego rodzaju środki ochrony przedwschodowe. Wówczas będą one działały na nasiona które przezimowały w glebie, uniemożliwiając ich prawidłowy wzrost, dzięki czemu damy szanse na wzrastanie roślin uprawnych. Naturalnie warto zwrócić uwagę iż składniki zawarte w tego rodzaju herbicydach upośledzają w pewien sposób naturalne procesy które zachodzą w chwastach, dzięki temu możemy opóźnić wzrost. Naturalnie możemy stosować także inne środki ochrony roślin, powschodowe kiedy będą one oddziaływały na rośliny na ich liście czy łodygi. Rolnicy często wykonują opryski w nocy, warto zwrócić uwagę iż jeżeli są to opryski które mają działać na układ korzenny wówczas gleba nie powinna być zbyt sucha ponieważ oprysk mógłbym spłynąć. Oczywiście aby środki ochrony roślin działały prawidłowo, wydajnie należy rozpylać się w dni bezwietrzne, kiedy na zewnątrz panuje wysoka temperatura, wówczas mogłyby one zbyt szybko wyparować z powierzchni rośliny. W przypadku opadu deszczu mogą także zostać zmyte z gleby, co nie przyniosłoby oczekiwanych rezultatów.Jednym z bardzo powszechnie występujących chwastów na polskich polach uprawnych jest bieluń dziędzierzawa, jest to roślina jednoroczna która może osiągać wysokość 1 m. Z pewnością możemy znaleźć go w uprawach przykładowo truskawki, w tym przypadku również możemy z powodzeniem stosować herbicydy selektywne.