Biznes

Windy dla osób niepełnosprawnych stają się coraz bardziej powszechne

Jednym z głównych powodów, dla których wiele osób niepełnosprawnych lub starszych decyduje się na zamieszkanie w domach dla seniorów lub ośrodkach zdrowia, jest fakt, że nie mogą swobodnie przemieszczać się po swoich domach, miastach i budynkach użyteczności publicznej nawet jeśli poruszają się na wózkach inwalidzkich.

Chociaż można zatrudnić opiekunów do pomocy osobom starszym czy niepełnosprawnym w zaspokajaniu ich codziennych i podstawowych potrzeb, nie mogą być dostępni przez całą dobę i w każdym miejscu. Oznacza to, że proste czynności, takie jak przenoszenie się z jednego piętra na drugie, czy zrobienie zakupów mogą stać się niemożliwe dla takiej osoby. Windy dla osób niepełnosprawnych stają się coraz bardziej powszechne

Instalując windy dla osób niepełnosprawnych i podjazdy, wszystkie te problemy można wyeliminować od razu w niemal każdym budynku komercyjnym czy użyteczności publicznej.

Wielu seniorów i osób mniej sprawnych doznaje urazów lub upadku zwykle w zaciszu własnego domu. A większość z tych ludzi jest już przykuta do wózków inwalidzkich, aby móc się poruszać. Dzieje się tak najczęściej, gdy osoby starsze lub niepełnosprawne rozważają skorzystanie ze schodów, czyniąc je miejscem najbardziej zdradliwym i niebezpiecznym dla osób na wózkach inwalidzkich lub z różnym stopniem niepełnosprawności w poruszaniu się. Również zrobienie zakupów w dużych centrach handlowych jest dla takich osób problematyczne, jeśli w budynku nie ma windy przystosowanej dla osób niepełnosprawnych i poruszających się na wózkach inwalidzkich, ponieważ nie mają one możliwości dostania się na inne piętro. W takich przypadkach windy dla niepełnosprawnych pomagają zapewnić bezpieczeństwo podczas poruszania się po różnych kondygnacjach budynków i eliminują ryzyko poślizgnięcia się, potknięcia się o coś, pominięcia stopnia na schodach lub nagłego zmęczenia lub zawrotów głowy. Gdy ktoś chce przenieść się na inne piętro, wystarczy uruchomić windę i wjechać do niej wózkiem, a w kilka minut znajdziemy się na wybranym piętrze. Może to sprawić, że ludzie, którzy normalnie mogą czuć się nieswojo, musząc polegać na pomocy innych, również poczują się bardziej niezależnie i komfortowo robiąc zakupy w galerii handlowej.