Biznes

Jak chronić balkon przed ptakami?

Nasz balkon przed różnego rodzaju ptakami możemy zabezpieczyć na wiele różnych sposobów, mogą być to specjalne druty które będziemy montowali na obręczach czy też siatki zabezpieczające.

Oczywiście warto pamiętać i najpopularniejszymi ptakami które mogą dostać się na balkon będą gołębie, mewy ale także mniejsze ptaki takie jak przykładowo wróble. W tym przypadku zabezpieczenie się przed nimi może być zadaniem nieco trudniejszym. W tym przypadku nasza siatka ochronna powinna posiadać dość małe otwory, 2 lub 3 cm, przez które nie przeciśnie się żaden ptak.

Jak powinna wyglądać siatka przeciw wróblom?

Oczywiście ptaki pozostawiają po sobie wiele nieczystości, dlatego też odpowiednie zabezpieczenie pozwoli nam na lepsze utrzymanie porządku na balkonie. Z pewnością osoby które mają balkon, wiedzą jak problematyczne może być usunięcie zanieczyszczeń pozostawionych przez ptaki. Czasem także dodatkowo może przeszkadzać nam hałas, zwłaszcza jeżeli lubimy dłużej pospać czasem ptasie śpiewy mogą nie być miłe dla ucha. Dlatego też powinniśmy poszukiwać sprawdzonych metod na poradzenie sobie z tego rodzaju problemem.

Oczywiście powinniśmy pamiętać iż wróble znajdują się pod ochroną, dlatego też nie będziemy mogli w przypadku używać żadnych metod które mogłyby w jakiś sposób wyrządzić im krzywdę, dlatego też takie rozwiązanie jak wiatraczki, kolce czy odstraszacze będą raczej złym pomysłem, dlatego też odpowiednia siatka ochronna powinna się dobrze sprawdzić. Naturalnie siatka powinna charakteryzować się dużą wytrzymałością, może być ona wykonana z metalu lub też spotkamy różne siatki z materiałów sztucznych przykładowo polietylenowe, które będzie charakteryzowała duża wytrzymałość i niska waga.

Z pewnością siatka przeciw wróblom to doskonały pomysł na zatrzymanie także innych gości odwiedzających nasz balkon, sprawdza się bardzo dobrze także przeciwko wiewiórkom czy też dzikim kotom które w poszukiwaniu pożywienia mogą wchodzić na balkon. Z pewnością osoby które mieszkają na parterze mogą docenić tego rodzaju zabezpieczenia, dodatkowo jeżeli sami posiadamy przykładowo kota będziemy mogli zabezpieczyć go odpowiednio przed wypadnięciem z naszego balkonu, będziemy mogli zapewnić mu odpowiednie bezpieczeństwo.