Zdrowie

Jak poradzić sobie z przerzedzonymi włosami?

Problemem wielu osób może być wypadanie włosów, w związku z tym coraz częściej decydujemy się na wizytę w zakładzie kosmetycznym.

Można tam przeprowadzić zabieg przeszczepiania włosów. Nowe włosy będą wszczepione w miejscu ubytków, i po odrośnięciu nie będzie śladu. Z pewnością wypadanie włosów jest uwarunkowane genetycznie, jeżeli dziadek czy też ojciec cierpiał na nadmierne wypadanie włosów, problem ten może powrócić w kolejnym pokoleniu. Obecnie można stosować środki farmakologiczne, które zatrzymują wypadanie włosów, dodatkowo można zastosować także laseroterapię. Dodatkowo odpowiednia dieta może także zahamować wypadanie włosów.

Jak poradzić sobie z przerzedzonymi włosami?

Kiedy warto wykonać przeszczep włosów?

Bardzo dużym problemem, który dotyka najczęściej mężczyzn jest łysienie. Jest to choroba, której objawem jest zanikanie włosów. Jest to często uwarunkowane genetycznie, ale może wiązać się także ze stresem i niezdrowym trybem życia. Jeśli zauważymy na głowie łysienie a w naszej rodzinie nie zdarzało się to, oznacza to że może być ono wywołane chorobą. Jeśli włosy się tylko przerzedzają, można je zagęścić jednak jeżeli będzie to typowe łysienie, należy skonsultować się z lekarzem, który zaleci odpowiednie leczenie.

Oczywiście problem ten dotyczy zarówno kobiet jak i mężczyzn, w tym przypadku mogą być to różne objawy, różne przyczyny. Często włosy przerzedzają się z przodu, powstają wówczas charakterystyczne zakola. Możemy przeciwdziałać temu za pomocą środków farmakologicznych, dobrym pomysłem może być także zmiana przyzwyczajeń żywieniowych, zdrowa dieta. Naturalnie jeżeli nie potrafimy zahamować tego procesu, włosy nadal nam wypadają wówczas możemy wykonać przeszczep. Obecnie są to dość proste zabiegi które trwają jeden dzień i pozwalają na skuteczne odzyskanie włosów.

Przeszczep włosów możemy wykonać w klinikach w kraju ale także za granicą, obecnie coraz więcej osób decyduje się na przeszczep w Turcji. Dostępne są tam kliniki w których doświadczeni lekarze wykonują przeszczepy które dobrze się przyjmują, twoją krótko, oraz nie pozostawiają śladów. Więcej informacji na ten temat można uzyskać na stronie https://skymed.org.pl/przeszczep-wlosow/, firma organizuje wyjazdy do Turcji, może załatwić wszelkie formalności związane z transportem czy też pobytem na miejscu.