Biznes Dom

Jak wybrać nawilżacz powietrza?

Odpowiednia jakość powietrza jest niezbędna do dobrego samopoczucia. Niestety, często podczas sezonu jesienno-zimowego trudno jest odpowiednio zadbać o właściwą wilgotność. Na szczęście, można skorzystać z nawilżacza, który zadba o odpowiednią jakość powietrza. Z tego tekstu dowiesz się na co zwrócić uwagę przy wyborze takiego urządzenia.

Nawilżacz powietrza – jakie są rodzaje?

Aktualnie na rynku można znaleźć wiele urządzeń, które pozwalają odpowiednio zadbać o jakość powietrza. Ogólnie nawilżacze można podzielić na trzy rodzaje:

  • ultradźwiękowe,
  • ewaporacyjne,
  • parowe.

Pierwszy rodzaj jest najbardziej popularny. Ich działanie polega na rozbijaniu cząsteczek wody za pomocą ultradźwięków i przekształcaniu ich w mgiełkę. Cały proces jest niesłyszalny dla ludzkiego ucha, jednak fale emitowane przez urządzenie mogą być odbierane przez zwierzęta domowe, co może mieć negatywny wpływ na nie. Ponadto nie eliminują zanieczyszczeń z wody, takich jak np. kamień czy bakterie.

Nawilżacze ewaporacyjne nawilżają powietrze za pomocą naturalnego odparowywania wody. Oczyszcza ją ze wszystkich szkodliwych czynników, dzięki czemu jest w pełni bezpieczny dla oczyszczenia. Dodatkowo jest wyposażony w filtry, które zapewniają czystość. Niestety filtry trzeba regularnie wymieniać, przez co należy doliczyć dodatkowy koszt do urządzenia. Jeśli masz już wybrany model, a nie masz odpowiedniej ilości pieniędzy na zakup to przyda Ci się kredyt gotówkowy.

Nawilżacze parowe są uważane za najbardziej higieniczne. To dlatego, że podgrzewają wodę do temperatury wrzenia, dzięki czemu zabijane są wszystkie drobnoustroje. Należy też uważać, ponieważ emitowana para może powodować poparzenia. Dlatego warto umieścić urządzenie w miejscu, które nie jest dostępne dla domowników, szczególnie dla dzieci. Pamiętaj, że jeśli nie masz odpowiedniej ilości pieniędzy na właściwy sprzęt to możesz skorzystać ze sprawdzonego rozwiązania jakim jest kredyt bezgotówkowy.

Co jeszcze warto wziąć pod uwagę przy wyborze urządzenia?

Rodzaj nawilżacza to główne kryterium, które trzeba wziąć pod uwagę przy wyborze sprzętu. Warto jest też zwrócić uwagę na to, czy sprzęt na różne tryby pracy. Ważnym funkcją jest też tryb nocny. Dzięki niemu urządzenie jest praktycznie niesłyszalne i nie przeszkadza podczas snu. Dlatego przed zakupem warto jest się zastanowić gdzie i kiedy będziesz korzystać z urządzenia.